В Армія+ з’явились 5 нових рапортів і 3 навчальні курси – що відомо. На фото — військовослужбовці батальйону «Вовки Да Вінчі» керують БПЛА 65 UAH 20.10.2024 Військовослужбовці батальйону «Вовки Да Вінчі» керують БПЛА
У застосунку Армія+ з’явився анонсований модуль онлайн-навчання з трьома курсами, а також п’ять нових електронних рапортів. Про це на брифінгу заявила Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони України з питань цифровізації.
«Вперше запускаємо комплексне онлайн-навчання. Армія+ стала першою державною платформою, на якій зібрані верифіковані навчальні матеріали для військових», – підкреслила вона.
Оновлення вже доступне в магазинах застосунків для Android і iOS.
Нові освітні курси в Армія+
Новий функціонал Армія+ 2.0, як версію називають в Міноборони, зробив доступним для військових три великих навчальних модулі:
- Загальна військова справа – від статуту ЗСУ до важливих базових речей для тих, хто потрапив в армію.
- Побут у польових умовах – модуль, заснований на практичних порадах від діючих військовослужбовців.
- Безпілотні системи – основи керування БПЛА, включаючи не тільки основну лінійку БПЛА, які знаходяться на озброєнні української армії, але й ворожі дрони.
Кожен навчальний курс поділено на модулі з уроками, після кожного модуля є тестування і самотестування для перевірки. Наприкінці курсу військовий має пройти іспит. Відеокурси можна буде завантажити собі на девайс, щоб переглядати без інтернету чи в регіонах, де немає покриття.
Ці курси були створені у партнерстві з Центром масштабування технологічних рішень Генштабу, а також відомими навчальними платформами, зокрема, Prometheus.
Також Міноборони анонсувало наступні навчальні курси, зокрема «Зв’язок на полі бою» і «Психологічна підготовка».
Журналісти запитали, чому курси загальної військової підготовки і побуту в польових умовах досі не створили на базі застосунку Резерв+, який доступний для всіх військовозобов’язаних – щоб мобілізовані ще до прибуття в навчальний центр отримали знання, необхідні кожному новобранцю. Пані Катерина відповіла, що у майбутньому в Резерв+ (який вже має понад 3,5 млн користувачів) має з'явитися «кастомізований» теоретичний курс з вишколу.
«Ми [Міноборони] проводимо багато консультацій з Генеральним штабом, з відповідними підрозділами, які відповідають за підготовку військовослужбовців. Думаю, за декілька місяців ми зробимо більш точний анонс», – відповіла вона
Що відомо про освітні курси в Армія+ — відео
Your browser doesn't support HTML5 video.
Нові електронні рапорти в Армія+
В Армія+ також є п’ять нових рапортів, які були серед найрозповсюдженіших запитів від військовослужбовців в опитуваннях :
- Електронний рапорт на отримання довідки №5. Ця довідка дається військовою частиною на підтвердження, що військовослужбовець проходить військову службу, і використовується для отримання всіх пільг від держави.
- Рапорт на можливість виїхати на межі гарнізону.
- Рапорт на відпустку у зв'язку з обставинами здоров'я і на звільнення від виконання службових обов'язків за станом здоров'я.
- Рапорт на відпустку після звільнення з полону.
- Рапорт на виплати за підписання першого контракту.
«Ми би хотіли ще раз звернутися до командирів – велику частину лідерства з впровадження цього зручного інструменту ми покладаємо саме на командирів. Вони мають зробити цей крок у майбутнє і забезпечити особовому складу можливість подати електронний рапорт, отримати це підтвердження і збереження в електронному архіві. Як це і має бути в цифровій державі», – підкреслила Черногоренко.
Коли Армія+ стане доступною для прикордонників і Нацгвардії
Хоча минуло вже два місяці після запуску застосунку Армія+ наприкінці вересня 2024 року, до нього досі не можуть отримати доступ військовослужбовці інших Сил безпеки і оборони України – Держприкордонслужби і Національної гвардії. За словами Черногоренко, проблема в тому, що ідентифікація користувача йде виключено через сервіс Армія ID.
«Я закликаю також інші Сили оборони долучатися до такої авторизації, надавати нам можливість доступ до отримання даних щодо військовослужбовців Національної гвардії, Державної прикордонної служби і так далі. Ми ведемо перемовини з нашими партнерами», – так трохи розпливчасто відповіла заступниця міністра.