Facebook Pixel

У 2023 році POS-термінали мають бути в кожному магазині

У 2023 році кожний магазин мусить мати POS-термінали.

Державна податкова служба України повідомляє, що з 01.01.2023 року втратила чинність постанова Кабінету міністрів України від 29.09.2010 № 878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів», якою встановлювалися окремі вимоги щодо обов’язкового приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги).

Унаслідок цього з 01.01.2023 року набула чинності постанова Кабінету міністрів України від 29.07.2022 № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці мають забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (зокрема, з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)», якою передбачено, що у 2023 році POS-термінали зобов’язані встановити всі торговці, які проводять господарську діяльність у населених пунктах із чисельністю населення понад 25 тис. осіб незалежно від площі торговельного об’єкта.

Водночас за порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), зокрема, перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недотримання встановлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, встановлено відповідальність ст. 16315 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉