Уряд встановив базові правила для динамічного ринку органічної продукції

Кабінет міністрів затвердив Порядок органічного виробництва та обігу органічної продукції (постанова від 23 жовтня 2019 року №970). Він визначає правила чергування культур у сівозміні, застосування органічних добрив, використання органічних насіння і посадкового матеріалу, використання органічних кормів для годування тварин тощо.

Цей порядок доповнює закон «Про основні засади та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який набув чинності 2 серпня.

ukrainian-agribusiness-2017-2018-ua-1-28.jpg

Контекст

  • Протягом останніх п'яти років площа органічних сільськогосподарських земель в Україні зросла в 1,5 рази, а експорт органічної продукції в 2017 році в грошовому вираженні перевищив $90 млн. За оцінками експертів, темпи розвитку органічного виробництва в нашій країні в 5,5 рази вищі, ніж у Європі і в 4,9 рази — ніж у світі.
  • Україна займає 11-те місце серед європейських країн за показниками загальної площі сільськогосподарських угідь, сертифікованих як органічні. Але при цьому органічні землі займають менше 1% з 42,7 млн га сільськогосподарських земель у країні.
  • Станом на 14 березня 2019 року в Україні зареєстровано 617 органічних операторів, із них 324 займаються рослинництвом.
  • У 2018 році Україна постачала на експорт органічну пшеницю, кукурудзу, сою, полбу, ячмінь, заморожену чорницю, яблука і яблучний сік, пшоно, просо, вівсяні пластівці, соняшникову олію та інші продукти — всього близько 70 різних товарів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Як можна зупинити «Північний потік-2» — найбільш ефективні дії України

Щоб ефективно протистояти завершенню будівництва газопроводу «Північний потік-2» Україні та її союзникам необхідно застосовувати Міжнародне морське право.

Україна відновила історичний рекорд щодо експорту зернових — Мінекономіки

За даними Держмитслужби 2019/2020 маркетинговий рік завершився новим історичним рекордом — на зовнішні ринки поставлено 57,2 млн тонн зернових, зернобобових та борошна.

«Социс» показав рейтинг Зеленського та партій

Якби вибори в Україні відбулися найближчим часом, то за президента Володимира Зеленського проголосували б 36,6% з тих, хто пішов би на вибори. За лідера партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка — майже 21%.