Facebook Pixel

«Артемсіль», «Більшовик» і ДПЗКУ. Уряд розширив список компаній для приватизації

Кабінет міністрів відправить на приватизацію державне підприємство з видобування солі — «Артемсіль». Причина приватизації – скасування монополії на виробництво солі в Україні.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Кабміну 3 березня, написав у своєму Telegram-каналі прем'єр-міністр Олексій Гончарук. Він також додав, що «Артемсіль» реалізують через прозорий аукціон, але дату не назвав.

«Підприємство раніше одержувало штраф від Антимонопольного комітету України на понад 13 млн грн за маніпуляції з ціною на сіль. А керівництво «Артемсолі» у свою чергу фігурує у справах про хабарі на 800 тис. грн».

Олексій Гончарук

Олексій Гончарук

прем'єр-міністр України

Кабмін на сьогоднішньому засіданні до списку великих об'єктів, які підлягають приватизації, додав також «Перший київський машинобудівний завод» («Більшовик»), «Державну продовольчу корпорацію України» та «Хліб України». Про це у своєму Telegram-каналі написав народний депутат Олексій Гончаренко.

Крім цього, до Фонду гарантування передали на приватизацію 431 державну компанію. У них проведуть реструктуризацію і підготують до аукціонів із залученням приватного інвестора, повідомили у пресслужбі уряду.

Контекст. У листопаді 2018 року Антимонопольний комітет оштрафував «Артемсіль» на понад 13 млн грн за те, що підприємство є монополістом і порушує закон про захист економічної конкуренції.

Щодо великої приватизації, то зараз за державою збережеться щонайменше 50% акцій «Нафтогазу», «Магістральних газопроводів України», «Укртрансгазу», «Укргазвидобування», «Укрнафти», «Чорноморнафтогазу» й «Укртранснафти». Також держава залишає собі 100% акцій «Укргідроенерго», «Укренерго», «Енергоатому», «Оператора ринку» та «Гарантованого покупця».


«Артемсіль» є найбільшим виробником кухонної солі в Центральній і Східній Європі. Підприємство, яке заснували ще в 1881 році, виробляє 7 млн тонн солі на рік.

Подякувати 🎉