Не тільки зброя: з початку року «Укроборонпром» отримав понад 20 млн грн додаткового доходу

Підприємства «Укроборонпрому» провели 480 аукціонів

Підприємства «Укроборонпрому» провели 480 аукціонів

За 8 місяців 2020 року підприємства держконцерну «Укроборонпром» провели 480 аукціонів, заробивши на прозорій оренді і продажах майна 21,6 млн грн. Про це повідомила директор із закупівель концерну Надія Бігун.

З 480 аукціонів чотири були з оренди, решта — продаж майна, в основному металобрухту і списаних автомобілів. Аукціони принесли близько 10 млн грн, інший додатковий дохід отриманий за рахунок «прозорої оренди», уточнила Бігун.

За її словами, тільки місяць тому були прийняті останні підзаконні акти, які дозволяють держпідприємствам виходити на прозору оренду майна.

Telegram Logo

Проведені чотири аукціони «Укроборонпрому» з оренди не підпадають під дію нового закону про оренду держвласності. Їх провели заводи «Маяк» і «Радар», які не є класичним держпідприємствами, це публічні акціонерні товариства.

«Продаж свого майна через «Прозорро.Продажі» є їх власною ініціативою. Але їх досвід дозволить концерну зробити аукціони з оренди держмайна максимально ефективними», — додала Бігун.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Як приклад вона привела аукціон з оренди приміщення на заводі «Радар» в центрі Києва, поруч зі станцією метро «Палац Україна». Коли аукціон оголосили вперше з початковою вартістю в 316 тис. грн, то прийшли всього два учасники, які між собою практично не торгувалися. Аукціон скасували. Повісили банер-рекламу на фасаді будівлі і оголосили нові торги. На них було вже п'ять учасників, а ціна оренди зросла до 1,1 млн грн.

Додатково. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 8 вересня передав президенту Володимиру Зеленському подання про призначення гендиректором «Укроборонпрому» Сергія Тихонова.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини