Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Розтин» Shahed-136 показав, з чого він зроблений: серед компонентів є український

Українські деталі в іранських дронах – розслідування. Фото: ISPI

Українські деталі в іранських дронах – розслідування. Фото: ISPI

В дронах Shahed-136, які від Ірану отримала рф для ведення війни в Україні, лише двигун БпЛА виробляється в Ірані. Решта начиння має американське, європейська та навіть україснтке походження. Такого висновку дійшли розслідувачі проєкту Trap Aggressor після «розтину» одного зі збитих «шахедів».

В цілому у збитому дроні знайшли деталі понад 30 західних компаній, найбільше компонентів зі США. Розслідувачі наголошують, що усі вони цивільного призначення, їх можна придбати навіть на AliExpress. Водночас Іран, який вже більш як 30 років перебуває під санкціями, навчився використовувати цивільні компоненти у свої БпЛА та обходити обмеження через треті країни. Також розслідуванчі виявили, що усе начиння є «свіжим», тобто вироблени рік або два тому.

Українські деталі в іранських безпілотниках

Розслідувачі виявили, що електричні реле в «шахедах» вироблені на харківському підпримтсві «Радіореле». Як виявилось, завод активно експортував свою продукцію на росію аж до 2016 року. Ймовірно звідти українські деталі і потрапляли в Іран.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Через неефективне управління в 2020 році «Радіореле» виставили на приватизацію. Однак охочих досі так і не знайшлорся.

Quote«А незмінний з 2007-го року директор Анатолій Донець продовжує управляти збитковим активом. Тоді ж, в 2020-му, в інтерв'ю місцевим журналістам Донець скаржився, що ще в 2016-му вони втратили найбільші ринки збуту — в рф. Таким чином, він фактично підтвердив, що на той час українська державна компанія вела торгівлю з країною-агресором. І саме таким чином, ймовірно українські деталі опинилися в іранській зброї, яка зараз руйнує наші міста і вбиває цивільних», — наголошують розілсдувачі у матеріалі.

Які ще компанії випускають деталі для іранських «шахедів».

В ході «розтину» дослідники виявили, що

Підписуйтесь на нас в Google News!
  • сервопривід — виготовлено американською Hitec USA Group,
  • елементи живлення — випущені японською Panasonic;
  • керамічна антена — має канадське походження, її виробник — Tallisman,
  • плата блоку живлення — зібрана з китайських та німецьких деталей,
  • плати, цифрові сигнальні процесори, трансивери, драйвери і приймачі — виготовила Texas Instruments (її деталі є також в «Іскандерах»).

Контекст. Нагадаємо: росія почала активно використовувати іранські ударні дрони восени: спочатку задля сповільнення контрансптупу на Харківщині, згодом — для ураження мирних міст та енергооб'єктів. Протягом тривалого часу Іран всіляко заперечував передачу росії дронів, оданк під тиском беззаперечних доказів у листопаді зізнався.


Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини