Facebook Pixel

Україна розробляє власні вакцини проти коронавірусу: скільки їх і якими вони будуть

Автор

Українську вакцину проти коронавірусу доведеться чекати щонайменше рік. Зараз українські вчені ведуть розробки відразу двох типів вакцини, розповів директор Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна Національної академії наук Сергій Комісаренко телеканалу «Україна 24».

На сьогодні в Україні ведуть чотири проєкти вакцини проти коронавірусу двох типів:

  • Інститут біології клітини у Львові та Інститут біохімії імені Палладіна розробляють два проєкти субодиничної вакцини. Препарат орієнтований на виявлення коронавірусу на ранніх стадіях. Вакцина такого типу містить у собі частинки вірусу, які вчиться розпізнавати імунна система;
  • ще одну вакцину такого ж типу — субодиничну, розробляє приватний Українсько-американський консорціум;
  • четвертий проєкт вакцини розробляють також у НАНУ спільно з компанією «Індар» — це вакцина на основі маточного РНК, фактичний аналог закордонних вакцин Pfizer або Moderna. Комісаренко зазначив, що саме цей проєкт на сьогодні вважається найперспективнішим.

Контекст. Уперше про українську вакцину заговорили в жовтні 2020 року. Тоді президенту Володимиру Зеленському презентували перспективний проєкт вакцини проти коронавірусу.

Telegram Logo

У той же день МОЗ заявив, що українська вакцина буде готова щонайбільше через рік, її розробкою займається НАНУ за сприяння компанії епідеміолога Михайла Фаворова DiaPrep.

Однак з того часу нових повідомлень про цю вакцину не було. Тільки в травні 2021 року голова Інституту біології клітини НАН України, академік Андрій Сибірний розповів, що його установа працює над білковою вакциною проти коронавірусу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини