Facebook Pixel

Україна розширила гарантовані потужності для отримання газу з Європи через Угорщину

«Оператор ГТС України» та оператор ГТС Угорщини FGSZ уклали угоду про введення з 1 січня 2022 року гарантованих потужностей для транспортування природного газу в напрямку з Угорщини в Україну.

«Вперше з 2014 року Україна збільшує свої гарантовані потужності для імпорту газу з Європи… Для мене особисто найважливіше в цій угоді – це створення для вітчизняних трейдерів можливості доступу до газу з LNG-терміналу на острові Крк (Хорватія) та, відповідно, диверсифікація джерел постачання газу в Україну», — зазначив CEO «ОДГТСУ» Сергій Макогон.

Угода дасть змогу фізично щодобово транспортувати до 8 млн кубометрів газу з Угорщини в Україну.

«Це, наприклад, як денний обсяг споживання газу Києва, який є найбільшим споживачем», — уточнив Макогон.

Разом із наявними добовими потужностями зі Словаччини (27 млн кубометрів) загальний обсяг гарантованої потужності для імпорту газу в Україну збільшиться до 35 млн кубометрів на добу.

Поки що угода укладається на тестові три місяці. За цей час планується узгодити усі технічні та операційні процеси.

Бронювати потужності для імпорту газу з Угорщини можна буде вже з 31 грудня через RBP на щодобових аукціонах. Перший місячний аукціон відбудеться 17 січня.

Гарантована потужність дає право користування певним обсягом на гарантованій (постійній) основі.

Перервна потужність дає змогу користуватися певним обсягом, якщо для цього є технічна можливість, але «Оператор ГТС» має право в будь-який час (з дотриманням мінімального часу на повідомлення про переривання) перервати надання послуги, якщо транспортування технічно неможливе. Мінімальний час повідомлення про переривання для певного часу газового часу становить 45 хвилин після початку циклу реномінації для цієї години газового часу.

Подякувати 🎉