Космічна програма України передбачає будівництво космодрому у вигляді морської платформи до 2025 року для запуску ракет з Атлантичного та Індійського океанів.
Голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай в інтерв'ю «Суспільному» повідомив, що плавучий космодром з'явиться в нашій країні до 2025 року.
«Є попередні оцінки та доробок у цьому напрямку, у межах космічної програми планується реалізувати цей проєкт. Це означає, що упродовж цих п'яти років (тобто 2021 — 2025 роки) все це має бути реалізовано в металі та працюватиме як комплекс», — зазначив Тафтай.
Вартість програми — 4,8 млрд. грн.
«Це досить невелика вартість, ми використовуємо ті технологічні ланки, інфраструктуру, яку мають українські підприємства», — пояснив голова космічного агентства.
«Морський старт» буде розрахований на запуск легких ракет, що буде цікаво і операторам космічної системи, і замовникам супутників. Це пояснюється тим, що витрати на утримання морського стартового майданчика залежатимуть від розмірів ракетоносія.
Програму «Морський старт» з 1995 року спільно заснували українське виробниче об'єднання «Південмаш» і конструкторське бюро «Південне», американська корпорація «Боїнг», норвезьке суднобудівне підприємство «Кварнер» і російська ракетно-космічна корпорація «Енергія».
У 2009 році проєкт зазнав банкрутства, а у 2017 році був відновлений під керівництвом компанії S7 Sea Launch.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також