Facebook Pixel

Україна отримала перші 10 танків Leopard від трьох європейських країн

Україна отримала перші 10 танків Leopard 1 від Данії, Нідерландів і Німеччини. Про це інформує офіційний сайт Збройних сил Данії.

Quote«10 танків Leopard 1 уже в Україні, іще більше — у дорозі. Таким чином, вони можуть стати частиною наступу, який ведуть українці», — йдеться в повідомленні.

Від весни в Німеччині датські інструктори і сили оборони ФРН навчають українських воїнів користуватися «леопардами». Головнокомандувач армії Данії Арпе Нільсен зазначив, що він упевнений, що навчання допоможуть ЗСУ перемогти у війні проти росії.

Нагадаємо, у лютому 2023 року Німеччина, Данія та Нідерланди оголосили, що передадуть Україні 100 танків Leopard.

Що відомо про танк Leopard 1?

Leopard 1 був основним німецьким танком, поки його не замінив більш модернізований Leopard 2. Розроблений компанією Krauss-Maffei. Перший танк, створений у Німеччині після Другої світової війни, був переданий на озброєння у 1965 році. Велику увагу розробники зосередили на ударній силі та маневреності машини.

Основне озброєння танка Leopard 1 — нарізна 105-мм гармата L7A3 51 калібру. Гідростабілізаційна гармата обладнана приладами наведення й ежектором порохових газів, має термозахисний кожух. Башта з гарматою вільно робить повний оберт. Також танк Leopard 1 має два кулемети.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉