Україна не виконала всі умови для отримання «промислового безвізу» з ЄС — Климпуш-Цинцадзе

Автор

Фото: facebook/Ivanna Klympush-Tsintsadze

Надання Україні «промислового безвізу» затрималося через невиконання всіх умов.

Про це заявила голова комітету Верховної Ради з європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе в ексклюзивному інтерв'ю The Page.

За її словами, у січні минулого року вона вела переговори з однією з єврокомісарок на той час.

«Колегиня з Єврокомісії сказала, що у них є ширший перелік умов, які, на їхню думку, Україна ще не виконала. Хоча на той час колега з Міністерства економічного розвитку і торгівлі та безпосередньо відповідальний Макс Нефьодов казали, що ми вже все зробили. Я була нібито озброєна його аргументами. Попросила цей перелік, нам його надали. Відповідно до цього переліку ми почали рухатись», — заявила Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, тепер за «промисловий безвіз» відповідальний Кабмін. Він, на її думку, саме зараз має наполягати на приїзді оціночної місії, оскільки ЄС сам не ініціюватиме приєднання України до Угоди про оцінку відповідності та прийняття промислової продукції (АСАА), яка відома як «промисловий безвіз».

«Нова Європейська комісія була створена в грудні. І трохи затяглися всі ті процеси, які мали би почати працювати ще у жовтні минулого року. Тому я думаю, що зараз всі розставлять свої точки над «і» та рухатимуться з українським урядом», — наголосила вона.

Контекст. У вересні міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив, що отримання «промислового безвізу» – це одне з ключових завдань.

Потому заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка повідомив, що попередня оціночна місія щодо Угоди про оцінку відповідності та прийняття промислової продукції відвідає Україну в першому кварталі 2020 року.

У грудні 2019 року Верховна Рада у другому читанні та в цілому ухвалила законопроєкт №2172 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду». Документ скасовує дублювання контролю над окремими видами продукції. Цей документ був останньою умовою для підписання Угоди про оцінку відповідності між Україною та ЄС.

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба 2 січня заявив, що перший договір в рамках АСАА планують підписати в 2020 році.

Читати на The Page