Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Глава посольства США: Україна може обійти ПДЧ на шляху до НАТО

Україна може обійти ПДЧ на шляху до НАТО. Фото: ua.usembassy.gov

Україна може обійти ПДЧ на шляху до НАТО. Фото: ua.usembassy.gov

Україна має шанс стати членом НАТО без етапу Плану дій щодо членства (ПДЧ) як Фінляндія та Швеція, бо це не обов'язкова частина процедури вступу. Про це розповіла тимчасова повірена в справах США в Україні Крістіна Квін в інтерв’ю «Європейській правді».

Quote«Щодо можливості вступу Фінляндії без ПДЧ, то План дій щодо членства ніколи не був юридичною вимогою для приєднання до НАТО, отже, Україна також може вступити до Альянсу без ПДЧ. Однак я б не називала це скороченою процедурою», — зазначила тимчасова повірена.

Квін пояснила, що ПДЧ — це механізм, який дає змогу державі-члену досягнути вимог щодо сумісності, однак якщо якась держава вже відповідає всім вимогам – план дій щодо членства стає непотрібним.

Quote«Тому як Україна, так і будь-яка інша держава не має отримувати План дій щодо членства й виконувати його в разі, якщо ви загалом відповідатимете більшій частині вимог», — сказала Крістіна Квін.

Зазначимо, що в рішенні Брюссельського саміту НАТО в червні 2021 року було підтверджено рішення Бухарестського саміту 2008 року про те, що Україна в майбутньому стане членом Альянсу через План дій щодо членства.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. Фінляндія та Швеція 15 травня офіційно ухвалили рішення про подання заявки на членство в Північноатлантичному альянсі.

Коментарі

Всі новини