Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

НАТО розмістить війська в Східній Європі попри угоду з РФ від 1997 року

НАТО розмістить війська в Східній Європі всупереч угоді з РФ. Фото: pixabay.com

НАТО розмістить війська в Східній Європі всупереч угоді з РФ. Фото: pixabay.com

Основний акт Росія — НАТО від 1997 року не стримуватиме Альянс від розширення військової присутності на сході Європи.

Про це заявив голова Військового комітету НАТО Роб Бауер, повідомляє Financial Times.

«Акт НАТО — Росія... не стримуватиме нас під час реалізації наших планів... Натепер загальна думка на політичному рівні є такою, що ми не відмовляємося від угоди, але вона не зупинить нас від необхідних із нашого боку дій», — сказав воєначальник.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Бауер також заявив, що останніми місяцями без успіху намагався зв'язатися з начальником Генштабу Збройних сил Росії Валерієм Герасимовим.

Основний акт Росія – НАТО про взаємні відносини, співпрацю та безпеку було підписано в 1997 році. Зокрема, він засвідчує, що Росія та НАТО більше не розглядатимуть один одного як супротивники й відмовляються від розміщення біля кордонів один одного суттєвих військових сил.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Сторони також зобов'язалися зміцнювати роль ОБСЄ в загальноєвропейській безпеці, поважати територіальну цілісність держав і Гельсінський акт і визнавати за європейськими державами право вибору шляхів гарантування власної безпеки.

Контекст У грудні 2021 року Путін заявив, що РФ вимагатиме від Заходу юридичних гарантій безпеки. 17 грудня МЗС Росії опублікувало проєкти угод із гарантій безпеки зі США та НАТО. У січні відбулася серія переговорів Росії зі США, НАТО та ОБСЄ. Сторони обмінялися письмовими відповідями на пропозиції одна одної, проте на цьому переговори в лютому припинилися. За словами Путіна, у своїх відповідях США та НАТО не врахували принципового занепокоєння Росії.

У березні 2022 року, уже після вторгнення РФ в Україну, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що акту Росія — НАТО вже не існує. Він підкреслив, що військовий альянс також має «припинити згадувати про цей акт від 1997 року та його положення, а також будь-які зобов'язання НАТО, які з нього випливають». За його словами, «зараз немає жодних зобов'язань». На його думку, присутність військ блоку в Східній Європі має стати постійною, а не тимчасовою та ротаційною.

Коментарі

Всі новини