Facebook Pixel

Україна має порушити питання участі США у переговорах із Росією — Карпентер

Америці варто активніше долучатися до дипломатичного процесу з мирного врегулювання в Україні. Крім того, зростання впливу проросійських сил в Україні ускладнює ведення переговорів з Кремлем з позиції сили.

Таку думку під час дискусії Київського безпекового форуму висловив директор Пенн Байден Центру з дипломатії та взаємодії, зовнішньополітичний радник новообраного президента США Джо Байдена Майк Карпентер.

Карпентер вважає, що для України було б доцільніше порушити питання залучення США у межах Нормандських зустрічей. Однак не на рівні спецпредставника, а на рівні держсекретаря чи його заступника або радника з нацбезпеки, який мав би своє місце за столом переговорів.

Посада спецпредставника викликає сумніви щодо своєї корисності. Карпентер зазначив, що, на його думку, вона не сприяла поступу дипломатичних ініціатив у консультаціях із Москвою.

Також він додав, що внутрішньополітичні процеси в Україні: боротьба проти корупції та реформи на підтримку демократичних інститутів та верховенства права, нерозривно пов'язані з тим, що відбувається на переговорах у Мінську.

Керівний партнер агентства стратегічних комунікацій TRUMAN Agency Іван Ванєєв зазначив, що така риторика з боку Карпентера — добрий сигнал.

Quote«Карпентера тривалий час вважали найімовірнішим претендентом на заміщення Курта Волкера на посаді спецпредставника. Що ж, те, що підхід нової американської адміністрації як до мирного врегулювання в Україні, так і до інституціоналізації ролі США в цьому процесі змінюється — однозначно добрий сигнал», — зазначив Ванєєв.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉