Україна співпрацюватиме з Польщею у сфері кіберзахисту. Про це інформує Міністерство цифрової трансформації.
Згідно з оприлюдненою інформацією, напередодні сторони підписали відповідний меморандум про співпрацю.
Документ передбачає посилення співпраці для боротьби зі злочинами в кіберпросторі. Меморандум також має пришвидшити обмін досвідом та інформацією про кіберінциденти й зробити його ефективнішим.
«Зараз відбувається перша світова кібервійна. Тому об'єднання зусиль і обмін практиками — логічний крок у цій сфері. З Польщею ми маємо не тільки спільний фізичний кордон, а ще й спільні проблеми в кіберпросторі, де зазнаємо однакових атак», — наголосив очільник Мінцифри Михайло Федоров.
Водночас державний секретар із цифровізації, урядовий уповноважений із кібербезпеки Польщі Януш Цешинські підкреслив, що польська сторона перебуває в більшій безпеці завдяки членству у ЄС, однак Варшаві важливо співпрацювати з українськими фахівцями, адже країнам є чого навчити одна одну, що зробить їх стійкішими до кіберзагроз.
Крім того, сторони вирішили нарощувати присутність на міжнародній арені. Йдеться про участь у міжнародних організаціях, виступи на конференціях, багатосторонні формати діалогу та консультації.
Ще одним пунктом співпраці стане запобігання поширенню фейків і дезінформації в інформпросторі.
Контекст. Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони (РНБО) про створення кібервійськ в Україні.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Маркетолог + підприємець: формула ефективної співпраці, аби збільшити доходи бізнесу х2
Публічний чи приватний інтерес? Статус юридичних осіб у контексті антикорупційного законодавства