Україна готує зустріч Генштабів щодо миротворців: що відомо

Україна готує зустріч Генштабів щодо миротворців: що відомо

Приблизно через тиждень Україна у вузькому колі проведе зустрічі представників Генеральних штабів основних країн, які точно готові відправити контингент. Після цього буде зустріч на рівні радників з нацбезпеки.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський на брифінгу в п’ятницю, 28 березня, передає «Інтерфакс-Україна».

Зустріч представників Генштабів в Україні: деталі

«Ми домовилися терміново, на це даємо тиждень, провести зустріч в Україні у вузькому колі представників Генштабів основних країн, які стовідсотково будуть готуватися до контингенту на території України», — сказав український президент.

Володимир Зеленський. Фото: depositphotos

Зеленський підкреслив, що «не всі вони приїдуть». За його словами, Київ запрошує вузьке коло, а Франція, Британія та Україна складуть «трикутник» у цьому питанні.

Розміщення миротворців в Україні: що відомо

Видання The Telegraph повідомляло, що Велика Британія і Франція підготували план із розміщення до 30 тисяч європейських військових в Україні.

Також Туреччина, яка має другу за величиною армію в НАТО після США, може відправити миротворчий контингент в Україну. Однак Анкара хоче бути залученою до всіх консультацій і підготовки щодо формування місії.

10 березня 2025 року міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен і міністр оборони Троельс Лунд Поульсен заявили, що якщо виникне необхідність направити в Україну європейські миротворчі сили, то їх країна готова надати свої війська.

15 березня на віртуальній зустрічі «коаліції охочих» Стармер розкрив деталі планів щодо створення миротворчого контингенту для України. Йдеться про понад 10 000 військових, що зможуть стати частиною міжнародних зусиль для підтримки стабільності в країні, якщо буде досягнуто припинення вогню.

Видання The Times писало, що Стармер готовий розмістити британських військовослужбовців в Україні на багаторічний термін, щоб забезпечити режим припинення вогню та запобігти потенційному повторному російському вторгненню.

18 березня видання The i Paper з посиланням на джерела писало, що британських спецпризначенців привели в режим готовності до відправлення в Україну в рамках миротворчої місії.

20 березня видання The Telegraph писало, що президент Франції Еммануель Макрон активно вивчає альтернативи введенню європейських військ в Україну. Зокрема, він розглядає можливість створення місії для забезпечення майбутньої мирної угоди під керівництвом ООН.

В інтерв’ю Bloomberg президент Литви Гітанас Науседа заявив, що його країна готова розгорнути війська в Україні в рамках миротворчої місії після припинення вогню.

27 березня видання Ekathimerini повідомило, що Греція може розгорнути миротворчі сили, але лише за 3-х умов: домовленості про припинення вогню, розміщення не на території рф та чіткої стратегії виходу, якщо бойові дії відновляться.

Читати на The Page