Facebook Pixel

«Укравтодор» оприлюднив карту будівництва мережі швидкісних автодоріг

«Укравтодор» представив карту перспективної мережі швидкісних автомагістралей і шосе з максимальною швидкістю руху 110-130 км/год.

Йдеться про дороги зі щонайменше двома смугами руху в один бік з розділювальною смугою, повідомляє пресслужба відомства на сторінці у facebook.

У 2020 році будівельні роботи з розширення руху до 4 смуг будуть проводитися на трасах:

М-03 — ділянка Лубни — Полтава і ділянка Полтава — Валки;

М-07 — на окремих ділянках траси від Ковеля до кордону з Польщею;

Н-31 — на всій протяжності відгалуження від швидкісного шосе М-03 біля Решетилівки до міста Дніпро.

Реконструкція доріг прискорить рух між містами. «Наприклад, подорож автотранспортом від м. Київ до м. Дніпро протяжністю 477 км прискориться більш ніж на дві години і замість 6 годин 40 хв. триватиме 4,5 години», — наголошується у повідомленні.

83649742-10222159942373275-5460162421274443776-o.jpg

Модернізовані швидкісні автодороги будуть обладнані різнорівневими пішохідними переходами, дорожніми знаками зі світловідбиваючим покриттям, підсвічуванням і сигнальними лампами, комплексами автоматичної фіксації порушень і системою моніторингу безпеки дорожнього руху.

Цього року заплановано також і проєктні роботи для майбутніх швидкісних доріг на маршрутах:

М-06 — дві окремі ділянки траси Ужгород — Мукачево. Це дозволить ліквідувати два «вузьких» місця та з'єднати два міста швидкісною трасою протяжністю 31 км;

Н-11 — ділянка між селами Широке і Малософіївка, що дозволяє завершити швидкісний маршрут між містом Дніпро та Кривим Рогом протяжністю 130 км;

М-06 — ділянка між селами Грушвиця Друга та Крилов, а також південно-східний об'їзд міста Дубно, що забезпечить прискорене пересування від Рівного до Львівської області.

«Ми готуємо техніко-економічне обґрунтування для розширення до чотирьох смуг дороги Львів – Тернопіль – Хмельницький – Вінниця – Умань, а також дороги Одеса – Миколаїв – Херсон», — повідомив Олександр Кубраков, голова «Укравтодору».

Раніше Кубраков зазначав, що на низьку якість доріг Києва впливає хаотична забудова навколо столиці та безпосередньо у місті.

Під час будівництва доріг у Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій та Кіровоградській областях «Укравтодор» використовуватиме золошлаки, які залишаються від виробництва на теплоелектростанціях.

У тендерах «Укравтодору» на будівництво та ремонт доріг у 2020 році має намір брати участь група DCH бізнесмена Олександра Ярославського.

Контекст. Будівництво швидкісних шосе необхідне для забезпечення внутрішньодержавного та міжнародного сполучення. Завдяки швидкісним автодорогам відбувається економія часу під час пересування пасажирів і доставки вантажів, а подорожі стають комфортними та безпечними.

Зараз критеріям швидкісних доріг відповідають дороги технічної категорії 1-а (автомагістраль) і 1-б (швидкісне шосе): М-06 на ділянці Київ – Житомир – Рівне, М-05 Київ – Одеса на всій протяжності, М-01 на відрізку Київ – Чернігів, М-29 Харків – Новомосковськ, Н-08 на відрізку Дніпро – Запоріжжя, М-03 на ділянці Київ – Лубни і Н-01 на відрізку Київ – Обухів.

Подякувати 🎉