Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Угорщина надасть Україні фінансову допомогу у розмірі $195 млн

Угорщина надасть Україні $195 млн

Угорщина надасть Україні $195 млн

Угорщина надасть Україні фінансову допомогу у розмірі 187 млн євро (195 млн доларів) як свій внесок у запланований пакет підтримки ЄС на суму до 18 млрд євро у 2023 році. Відповідна постанова уряду опублікована пізно ввечері в середу., повідомляє Reuters.

Уряд прем'єр-міністра Віктора Орбана заявив, що він готовий внести свою частку підтримки Україні, але хотів би платити її на двосторонній основі, а не через спільні позики ЄС.

«Уряд, як і раніше, прихильний до участі у фінансовій підтримці охопленої війною України», — йдеться у постанові уряду.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

В указі, підписаному Орбаном, також йдеться про те, що міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто має розпочати переговори з Україною для вироблення угоди, необхідної для фінансової допомоги.

Щоб забезпечити кошти для кредитів, які Україна має погасити протягом 35 років, Єврокомісія займатиме на ринках капіталу.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Однак пропозиції щодо пакету мають бути схвалені Європейським парламентом та 27 державами-членами ЄС, і Угорщина заявила, що не братиме участі у спільному запозиченні.

Контекст: ЄС виділяє Україні фінансовий пакет у розмірі 18 млрд євро на 2023 рік. Усю суму розділять на 12 місяців (по 1,5 млрд євро на місяць). При цьому Угорщина спочатку без пояснення причин відмовилася брати участь у фінансуванні цього пакету допомоги Україні. Угорщина залишається чи не єдиним прихильником Росії в ЄС і тому ризикує вийти з нього, якщо продовжуватиме діяти врозріз із інтересами інших членів.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини