Facebook Pixel

Протест ФОПів і «євробляхерів» у Києві: сутички із силовиками, перекриття вулиць та затримання лідера активістів

У Києві знову протестують ФОПи. Фото: twitter.com/TT_TTINFO

У Києві знову протестують ФОПи. Фото: twitter.com/TT_TTINFO

У Києві проходить чергова акція протесту активістів руху SaveФОП. Трансляції ведуться на Facebook-сторінці руху.

Активісти протестують проти обов’язкових касових апаратів. Вони вимагають ухвалення законопроєктів № 3853-1 і 3853-2 щодо збереження та розвитку спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

Із самого ранку фізичні особи — підприємці прийшли під ВР із гучномовцями та прапорами руху, але сцену їм встановити не дали. Ще до старту запланованого мітингу силовики під стінами Ради затримали лідера руху Сергія Доротича. Тоді він намагався прорватися до Ради через правоохоронців. Це спровокувало бійку між силовиками та підприємцями.

Telegram Logo

Згодом стало відомо, що Доротича відпустили і він озвучив намір повернутися під стіни ВР.

Активісти вдалися до перекриття вулиці Грушевського. На одній смузі руху по ній припаркувались автомобілі з єврономерами. Поряд розташована трибуна з плакатом «Вимагаємо 6044. Дайте розмитнити євробляхи, виправте помилки 1402. Це 19 мільярдів гривень у бюджет». Блокування вулиці тривало недовго. Силовики відтіснили активістів із проїжджої частини на тротуари.

ДО ФОПів та «євробляхерів» приєднались активісти політичної партії «Опозиційна платформа — за життя» (ОПЗЖ). Вони мітингують проти «політичного переслідування» Віктора Медведчука та підвищення комунальних тарифів.

Контекст. Наприкінці вересня 2020 року підприємці виходили на протести під Верховну Раду проти введення касових апаратів. 1 грудня під Радою ФОПи знову влаштували мітинг. Вони вимагали, щоб Рада розглянула й ухвалила законопроєкти про відтермінування введення РРО та внесення змін до Податкового кодексу. Наприкінці червня ФОПи також виходили на мітинг, протестуючи проти фіскалізації трьох видів ФОП, а також проти знищення мікробізнесу в Україні.

Коментарі

Всі новини