Facebook Pixel

Емманюель Макрон змінив синій колір французького триколору

У Франції змінили синій колір на прапорі. Фото: pixabay.com

У Франції змінили синій колір на прапорі. Фото: pixabay.com

Президент Франції Емманюель Макрон змінив синій колір французьких прапорів, що майорять на Єлисейському палаці, на темніший тон.

Рішення було ухвалено 14 липня 2020 року «за зачиненими дверима». Президент не робив цю ідею публічною до її реалізації, пише France Bleu.

Зазначається, що новий відтінок синього — це колір, який використовується військово-морським флотом Франції й затверджений Конвентом у 1794 році.

Telegram Logo

Внесена зміна не є альтернативою синьому кольору, який використовується в цивільних прапорах, додали в оточенні Еммануеля Макрона. «Немає війни синіх — це не має сенсу», — пояснили там.

У 1976 році президент Франції Валері Жискар д'Естен вирішив внести зміни до кольорів прапора, зробивши червоний і синій яскравішими. Сьогодні синій повертається до свого первісного відтінку – темно-синього.

15 лютого 1794 року (27 плув'єза року II) триколірний прапор, намальований художником Жак-Луї Давидом, набув остаточної форми після того, як Національні збори ухвалили рішення, що національний прапор буде «сформований із трьох національних кольорів», розташованих смугами по вертикалі так, що синій колір прикріплюється до держака прапора, білий — посередині, а червоний — лине в повітрі».

Сьогодні це національний символ, визначений статтею 2 Конституції П'ятої республіки.

Коментарі

Всі новини