Facebook Pixel

«Доступна іпотека» в «Дії». У Мінцифри розповіли, як працюватиме програма

В Україні із жовтня почне працювати програма «Доступна іпотека». Як повідомив очільник Мінцифри Михайло Федоров, її особливість полягає не лише в умовах, а й у тому, що скористатися нею можна буде через «Дію».

Quote«Не потрібно буде збирати документи, щось комусь доводити, збирати довідки про доходи, ходити по банках, забудовниках. Просто в кілька кліків ви зможете в «Дії» надіслати запити в різні банки, автоматом акумулюється вся необхідна інформація, після чого ви отримуєте електронний документ від банку, на яку суму можете отримати іпотеку. Далі із цим електронним документом ви можете звертатися до забудовників, обирати собі житло й після цього купувати його в іпотеку», — розповів міністр в етері телемарафону.

Проєкт передбачає фіксовану пільгову ставку для придбання житла в розмірі від 3 до 7%. Мінімальний внесок становить 20%, іпотека видаватиметься на строк до 20 років.

Контекст. Нагадаємо: раніше цього місяця Кабмін схвалив постанову про доступну іпотеку. На початковому етапі долучитися до неї зможуть військові, співробітники правоохоронних органів, медики, педагогічні працівники та науковці. Для цих категорій українців ставка за іпотекою, яку можна буде взяти на 20 років, становитиме 3%. На наступному етапі в програмі зможуть взяти участь внутрішньо перемішені особи, а пізніше – всі громадяни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉