2 квітня 2023 року в Болгарії та Фінляндії відбулися парламентські вибори, а в Чорногорії — президентські.
Парламентські вибори в Болгарії

Парламентські вибори у Болгарії
У Болгарії – п’яті за два роки дострокові парламентські вибори. Зараз там триває підрахунок голосів. За результатами 95,89% протоколів, до нового складу парламенту Болгарії потраплять шість політичних сил.
- Блок ГЕРБ колишнього прем’єр-міністра Бойка Борисова лідирує з 26,5% голосів.
- За ним із мінімальним відривом йде об’єднання проєвропейських партій «Продовжуємо зміни» та «Демократична Болгарія» – 24,9%.
- Проросійська партія «Відродження» набирає 14,4% голосів, її члени намагалися довести в Конституційному суді, що військова підтримка Болгарією Збройних сил України була незаконною.
- Демократична партія соціалістів, що представляє турецьку меншину, — 13%.
- Болгарська соціалістична партія (БСП) іде п’ятою – 9%.
- Популістська партія «Є такий народ» на межі потрапляння в парламент – 4,2%.
Президентські вибори в Чорногорії

Президентські вибори у Чорногорії.
Після другого туру президентських виборів у Чорногорії переконливу перемогу здобув кандидат від просербсько-проросійських сил колишній міністр економіки Яков Мілатович. Він отримав понад 60% голосів. Він обійматиме посаду президента наступні п'ять років.
Отже, Чорногорію більше не очолюватиме його суперник – чинний президент Міло Джуканович, який із невеликими перервами керував країною з 1991 року.
37-річний Мілатович є фахівцем з економіки, одним із засновників правоцентристського руху «Європа зараз» – обіймає посаду заступника його лідера.
З-поміж передвиборчих обіцянок Мілатовича був вступ Чорногорії до ЄС. Водночас його підтримують партії, близькі до Сербії, росії та Сербської православної церкви.
Саме вони раніше намагалися дестабілізувати ситуацію в країні, сповільнити її вступ до ЄС і розширити відносини з рф і Сербією.
Парламентські вибори у Фінляндії

Парламентські вибори у Фінляндії
На виборах парламенту Фінляндії перемогу здобула Національна опозиційна коаліція на чолі з Петтером Орло.
- Партія Орло набрала 20,8% голосів.
- Друге місце посіла політична сила «Істинні Фіни» з результатом 20,1%.
- Чинна прем'єр-міністерка Фінляндії Санна Марін та її Соціал-демократична партія набрала 19,9%.
Остаточні результати виборів мають оголосити 5 квітня.
Санна Марін уже визнала поразку. Коли чотири роки тому вона очолила фінський уряд, то стала наймолодшим у світі прем’єр-міністром. За Марін країна розпочала процес вступу до НАТО – у відповідь на російське повномасштабне вторгнення в Україну. Водночас аналітики зазначають, що війна в Україні мала невеликий вплив на нинішню виборчу кампанію у Фінляндії.
Голосування відбувалося за кілька днів до офіційного вступу Фінляндії в НАТО, що стало можливим після того, як Туреччина ратифікувала заявку країни на членство цього тижня.