Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

Туреччина схвалить вступ Фінляндії в НАТО 30 березня

Парламент Туреччини має схвалити вступ Фінляндії в НАТО в четвер, 30 березня, повідомляє Bloomberg. Президент Реджеп Тайїп Ердоган пообіцяв розблокувати членство країни в Північноатлантичному альянсі.

Ратифікація договору усуне останню перешкоду для вступу Фінляндії в НАТО. Раніше, 27 березня, це вже зробив парламент Угорщини.

Контекст. Фінляндія та Швеція подали заявки на вступ у НАТО майже одночасно, у травні 2022 року, для стримування будь-якої російської агресії після її вторгнення в Україну. Усі члени Альянсу, крім Угорщини та Туреччини, з того часу їх ратифікували.

Президент Ердоган звинувачує Швецію в тому, що вона не протистоїть курдським організаціям, які в Туреччині вважаються терористичними. Партія прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана ветує вступ Швеції через розбіжності щодо верховенства права у ЄС.

Після вступу Фінляндії та Швеції НАТО отримає майже повний контроль над Балтійським морем.

Довжина кордону Фінляндії з росією складає 1 300 кілометрів. Отже, вступ країни в НАТО подвоїть кордон НАТО з рф. Зараз він становить лише 6% сухопутного периметра росії. Військові Фінляндії вже давно використовують зброю, сумісну з Альянсом.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉