Facebook Pixel

Парламент Угорщини вирішуватиме долю Фінляндії в НАТО 27 березня

Законодавці від владної угорської партії планують розглянути по заявку Фінляндії на вступ до НАТО в понеділок, 27 березня 2023 року.

Те, що парламент Угорщини досі не ратифікував заявку на вступ Фінляндії та Швеції до НАТО, глава МЗС Петер Сійярто пояснює тим, що його країна хоче більшої поваги від політиків цих держав-кандидатів.

За його словами, «виникло серйозне занепокоєння» щодо Фінляндії та Швеції загалом «через дуже неповажну поведінку політичних еліт обох країн до Угорщини».

Угорський дипломат зазначив, що Будапешту набридла критика від цих країн щодо внутрішніх справ Угорщини, зокрема, у питаннях демократії та культури.

Quote«Ви знаєте, коли фінські та шведські політики ставлять під сумнів демократичний характер нашої політичної системи, це дійсно неприйнятно. Ми очікуємо поваги. Так само, як ми виявляємо повагу до всіх країн», — сказав Сійярто.

Строки голосування щодо заявки Швеції на вступ до НАТО передбачити важче, додав голова МЗС Угорщини

Очікується, що Туреччина, єдиний інший член НАТО, який не вживає заходів щодо вступу Фінляндії, проголосує це питання до парламентських канікул перед виборами 14 травня. США наполягають на тому, щоб заявки Фінляндії та Швеції були затверджені до липневого саміту Альянсу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉