Facebook Pixel

Усі учасники НАТО погоджуються прийняти Україну в Альянс, заявку розглянуть у липні 2023 року

У НАТО є консенсус щодо членства України в організації. Про це заявила віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час Київського безпекового форуму 1 грудня.

Quote«Ми маємо прогрес у питанні наближення до НАТО. На останній міністерській зустрічі в Бухаресті всі 30 країн-членів НАТО погодилися з необхідністю надання Україні членства в Альянсі», — підкреслила вона.

Альтернативи безпековому альянсу немає. Заявку України на вступ в Альянс буде офіційно розглянуто під час саміту НАТО у Вільнюсі в липні 2023 року. Цей крок відкриває перспективу для перегляду лідерства в НАТО. Водночас окремі учасники Альянсу, насамперед Угорщина, усе ще блокують проведення прямих зустрічей Україна — НАТО на рівні глав держав і міністрів.

Ольга Стефанішина також підтвердила, що Україна має намір продовжити перемовини про вступ до Європейського Союзу вже в січні 2023 року. До Нового року уряд завершить виконання 7 політичних критеріїв вступу.

Quote«У нас настільки великий рівень взаємосумісності, що ми можемо вступити у ЄС майже автоматично. Ми готові технічно, але бачимо, що лідери деяких країн блокують цей процес», — додала вона.

Цього тижня міністри закордонних справ країн-учасниць НАТО заявили, що Північноатлантичний альянс непохитний у відданості незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України. НАТО допомагатиме Україні на її шляху післявоєнної реконструкції та реформ, щоб вона мала вільне та демократичне майбутнє.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Фотогалерея
Україну чекають в НАТО — віцепрем'єрка Ольга Стефанишина на Київському безпековому форумі. Фото: https://twitter.com/ksfopenukraine

Україну чекають в НАТО — віцепрем'єрка Ольга Стефанишина на Київському безпековому форумі. Фото: https://twitter.com/ksfopenukraine

Україну чекають в НАТО — віцепрем'єрка Ольга Стефанишина на Київському безпековому форумі. Фото: https://twitter.com/ksfopenukraine Thumb