Сьогодні Трамп оголосить торгову угоду з Великою Британією

Сьогодні Трамп оголосить торгову угоду з Великою Британією

Очікується, що президент Дональд Трамп оголосить про торговельну угоду з Великою Британією на пресконференції в четвер вранці у Вашингтоні, повідомляють люди, знайомі з цим питанням. Про це пише Bloomberg.

Трамп пожартував над цим оголошенням у соціальній мережі в середу ввечері, сказавши, що проведе пресконференцію в Овальному кабінеті, щоб обговорити «ВЕЛИКУ ТОРГОВЕЛЬНУ УГОДУ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ВЕЛИКОЇ І ВЕЛИКОПОВАЖАЄМОЇ КРАЇНИ».

Деталі угоди не були одразу зрозумілі. Люди, знайомі з планами, розповіли про них на умовах анонімності. Окремо британський чиновник підтвердив, що Трамп, як очікується, представить угоду пізніше в четвер.

Трамп зіткнувся з політичним тиском, щоб знайти вихід зі свого плану підвищення тарифів у США до найвищого рівня за останнє століття, оскільки опитування показують, що американці розчаровані його економічним управлінням. Трамп дав зрозуміти, що угода, яку він обговорить, буде першою з багатьох, оскільки він прагне усунути бар'єри для американського експорту і заспокоїти ринкові потрясіння, спричинені масштабністю його тарифів.

Проте будь-яка угода буде супроводжуватися значними застереженнями. Повномасштабні торговельні пакти зазвичай укладаються роками, а переговори з кількома країнами в кращому випадку зосереджувалися на загальних зобов'язаннях і намірах, які можуть залишити багато деталей, традиційно включених до всеосяжних торговельних угод, для подальших переговорів.

Переговори з Великою Британією були зосереджені на кількох сферах, таких як технології та штучний інтелект, а лейбористський уряд країни прагне зменшити масштаб американських тарифів — зокрема, 25% ставки на британські автомобілі та сталь.

Хоча масштаб пакту, швидше за все, буде обмеженим, він дасть поштовх прем'єр-міністру Кіру Стармеру, чия адміністрація оголосила в середу про більш всеосяжну торговельну угоду з Індією. Стармер намагався підтримувати тісні і теплі відносини з Трампом, регулярно проводячи телефонні розмови і пообіцявши другий державний візит до Великої Британії — частково в надії домогтися нижчих тарифів, ніж ті, що накладаються на інших країн-сусідів.

«Безумовно, це правда, що США є незамінним союзником для Великої Британії як з економічних міркувань, так і з міркувань національної безпеки. З часу візиту прем'єр-міністра до Білого дому в лютому ми ведемо детальні переговори про економічну угоду», — заявив міністр оборони Великої Британії Джон Хілі в інтерв'ю радіостанції Times, відмовившись підтвердити, що угода буде оприлюднена пізніше в четвер.

У публічному розкладі Білого дому на четвер, опублікованому пізно ввечері в середу після допису Трампа, ця подія просто описується словами «Президент зробить торговельну заяву». The New York Times вперше повідомила, що це буде з Великою Британією.

Ф'ючерси на S&P 500 зросли на 0,5% після публікації Трампа, а фунт продовжив зростання на повідомленнях про те, що це буде з Британією.

Чиновники адміністрації Трампа ведуть шквал одночасних переговорів з низкою країн після того, як президент призупинив введення масштабних тарифів на більш ніж 50 економік, які мають значний дефіцит торгового балансу зі США, оголошених в рамках його тарифного наступу «Дня визволення» 2 квітня, а також глобального 10-відсоткового збору, що застосовується майже до всіх торгових партнерів США. Білий дім також запровадив секторальні тарифи, в тому числі на сталь та автомобілі, і погрожував запровадити додаткові тарифи на широкий спектр галузей — від фармацевтики до лісоматеріалів та фільмів іноземного виробництва.

Рамкова угода

Трамп не дав жодних вказівок щодо контурів прийнятної торговельної угоди, хоча помічники зазначили, що початкові заяви, ймовірно, слугуватимуть основою для додаткових переговорів у майбутньому.

Велика Британія і США ведуть інтенсивні переговори про економічну угоду, яка зменшить вплив деяких тарифів, і цього тижня група британських чиновників відвідає Вашингтон, щоб обговорити умови угоди, повідомили люди, знайомі з цим питанням.

Міністерство бізнесу і торгівлі Великої Британії заявило раніше цього тижня, що переговори тривають, але вони не будуть надавати поточні коментарі щодо деталей обговорень у прямому ефірі або встановлювати будь-які часові рамки.

«Ми продовжуватимемо дотримуватися спокійного і виваженого підходу до переговорів і прагнемо знайти рішення, яке допоможе послабити тиск на британський бізнес і споживачів», — йдеться в заяві міністерства.

У вівторок Велика Британія оголосила про укладення нової великої торговельної угоди з Індією, найбільшої з тих, що вона підписала після виходу з Європейського Союзу, оскільки прагне поглибити економічні зв'язки з іншими країнами на тлі наслідків тарифів, запроваджених Трампом.

Серед інших країн, які ведуть переговори на високому рівні, — Японія, Індія та Ізраїль. Минулого місяця Трамп здивував японських переговірників, особисто долучившись до переговорів, а віцепрезидент Джей-Ді Венс відвідав Індію для обговорення питань торгівлі. Президент США також приймав у Білому домі прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, щоб обговорити торговельні питання.

Хоча будь-яка заява, ймовірно, підтримає ринки, інвестори будуть уважно стежити за тим, до якої міри Трамп готовий відступити від масштабних тарифів, запроваджених 2 квітня. Президент США також неодноразово відмовлявся говорити, чи готовий він вести переговори про зниження тарифів нижче базової ставки в 10%, яку він запровадив майже для всіх країн на початку цього року.

«Ця заява, швидше за все, є лише домовленістю про початок переговорів, що визначає коло питань, які будуть обговорюватися в найближчі місяці. Ми підозрюємо, що до цього списку увійшли тарифні ставки, нетарифні бар'єри та цифрова торгівля — і з усіх цих питань є складні питання, які необхідно вирішити», — сказав торговий юрист Wiley Rein LLP Тім Брайтбілл.

А переговори з Китаєм, другою за величиною економікою світу, залишаються на початковій стадії. Міністр фінансів Скотт Бессент і торговий представник США Джеймісон Грір зустрічаються цього тижня в Швейцарії з віцепрем'єром Китаю Хе Ліфенгом з питань торгівлі, хоча Бессент на цьому тижні назвав ці переговори скоріше деескалацією, ніж укладенням великої торговельної угоди.

Раніше в середу Трамп заявив, що не бажає превентивно знижувати тарифи на Китай, щоб розблокувати більш предметні переговори з Пекіном про торгівлю.

«Ні», — відповів Трамп у середу на запитання журналіста, чи готовий він скасувати 145% мита на китайський імпорт, щоб посадити другу за величиною економіку світу за стіл переговорів.

Читати на The Page