2024 рік видався багатим на скандали. зібрав головні події та висловлювання, що викликали бурю емоцій в українців.
Справа Тищенка
Народного депутата України IX скликання Миколу Тищенка ще на початку 2023 року виключили з партії «Слуга народу» та зняли з посади заступника голови фракції. З цього почалися проблеми нардепа, які у 2024-му стали великими.
Наразі Тищенку повідомили про підозру у незаконному позбавленні волі людини. Справа стосується побиття ексвійськового у Дніпрі. Охоронці нардепа напали на колишнього військового Дмитра Павлова, який гуляв з дитиною і дружиною. Відео побиття облетіли мережу і викликали бурю гніву в українців.

Бойко знову виступив з проросійськими наративами
Юрій Бойко, голова депутатської групи «Платформа за життя і мир», яка була створена з колишніх членів ОПЗЖ, — майстер провокувати гучні скандали.
Наприкінці 2024 року він опублікував звернення, в якому розкритикував нападки на російську мову, Українську православну церкву Московського патріархату, знесення пам'ятників і перейменування міст.
На його вислів звернули увагу не лише пересічні українці, але й СБУ, яка викликала депутата на допит, а також парламент, який виключив Бойка з комітету Ради з прав людини.
Чесна оцінка від Зеленського
Президент України Володимир Зеленський відреагував на пропозицію російського диктатора володимира путіна провести «технологічну дуель» ракети «Орєшнік» і ППО західних зразків в Україні. Він назвав його довбойобом.
Відповідну заяву глава держави зробив на своїй сторінці у соцмережі Х 19 грудня.
Більша частина українців, схоже, підтримала таку оцінку та почала створювати відповідні меми.
МСЕК та хворі прокурори
Найгучніший корупційний скандал 2024 року пов’язаний з хабарництвом у МСЕК. Справа стосується керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи.
Під час обшуку у чиновниці знайшли майже $6 млн готівкою. Чоловік Крупи Володимир, який відпочивав на ліжку з дбайливо викладеним кешем, одразу ж став героєм численних мемів.
Цей скандал також зробив відомими пів сотні прокурорів, які мають спільну особливість: всі вони отримали інвалідність другої групи.
«Ковальська нерухомість» проти активіста
Будівельна компанія «Ковальська нерухомість» подала до суду на активіста, який займається охороною історичних будівель — Дмитра Перова. Позов подано на захист честі, гідності та ділової репутації компанії. Серед вимог — спростування недостовірної інформації та компенсація моральної шкоди на суму 100 тис. грн.
Будівельна компанія вимагає визнати недостовірною інформацію про знесення будівлі 1860 року на вулиці Жилянській, 47, у Києві.
Останній запис Перова про компанію у фейсбуці датований 18 липня.
«Влітку 2023 р. забудовник «Ковальська» розпочав демонтаж однієї з найстаріших будівель на вул. Жилянській. Камʼяниці за номером 47 на той час вже виповнилося 163 роки», — написав Перов.
Сам Перов вважає позов залякуванням. За словами активіста, будівля на Жилянській була включена до Переліку цінної історичної забудови, що потребує додаткового захисту.
Бронювання працівників
Навесні в Україні виник скандал через бронювання працівників відомих компаній. Увагу українців привернули кур'єрські та беттінгові компанії, коли стало відомо, що їхніх працівників забронювало Міністерство економіки. Після бурхливої реакції у суспільстві міністр економіки Юлія Свириденко повідомила про скасовання наказу.