Facebook Pixel

Росія готова прийти на допомогу Китаю в разі військового конфлікту з Тайванем

На росії висловили готовність стати на бік Китаю у разі розв'язання військового конфлікту між КНР і Тайванем. У Кремлі назвали візит Ненсі Пелосі до Тайбея «провокацією» та закликали Білий дім «визнати нову геополітичну реальність».

Член Ради федерації рф Володимир Джабаров наголосив, що вчорашні дії Вашингтона показали, що «зі США домовлятися не можна».

Quote«Я вважаю, що це вкотре покаже Китаю, що їхнім другом насправді є росія і що в союзі з росією вони зможуть протистояти США. Росія не має підстав відмовляти в допомозі КНР у разі збройного конфлікту на Тайвані, якщо вони про це попросять», — наголосив він.

Російський МЗС у своїй заяві щодо візиту Ненсі Пелосі в Тайвань заявив про незмінність позиції рф: Москва не збирається визнавати острів незалежним.

Quote«Закликаємо Вашингтон утриматися від дій, що підривають регіональну стабільність і міжнародну безпеку, та визнати нову геополітичну реальність, у якій уже немає місця для американської гегемонії», — наголошується в документі.

Контекст. Візит спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі до Тайваню може призвести до прямого конфлікту між Штатами та Китаєм. За 20 хвилин до приземлення Пелосі Китай закрив повітряний простір у напрямку Тайваню, а острів зняв маскувальні чохли із зенітних гармат в аеропорту Суньшань, куда прилетіла гостя. Жителі столиці Тайбея вийшли на вулиці, аби зустріти Пелосі. За переміщенням літака в сервісі Flightradar 24 спостерігали майже 630 тис. людей.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉