Facebook Pixel

Різкий стрибок. Світові фінансові ринки розвернулися в плюс

Рішення ФРС про необмежену купівлю облігацій нарешті дало потрібний ефект – ринки США, Європи та Азії вийшли в плюс. Утім, прогнози на майбутнє не тішать – вони все ще вказують на світову рецесію.

Напередодні інвестори проігнорували рішення американського регулятора, і ринки не змогли відновитися. Але вже до вечора 24 березня ситуація різко змінилася.

  • Європейські Stoxx 600 і Euro Stoxx 50 зросли на 7,5% і 8,6% відповідно. Британський FTSE 100 піднявся на 9%, а німецький DAX – на 11%. Крім рішення ФРС, велику роль тут зіграло скорочення числа нових хворих на коронавірус в Італії.
  • Американські індекси теж не відставали: S&P 500 додав 7,2%, Nasdaq виріс на 6%, Dow Jones – на 8,6%, а NYSE – на 8,3%.
  • Японський індекс Nikkei 225 вирвав 7,1% зростання, а Tokyo Stock Price Index – 3,2%. Гонконзький Hang Seng підріс на 4,5%.

Допоміжним фактором зростання ринків стало очікування швидкого схвалення Сенатом США $2-трильйонного пакету економічних стимулів у зв'язку з коронавірусом.

Утім, середньострокові прогнози поки не тішать – в Європі намічається швидка й глибока рецесія. А динаміку S&P 500 за останній час економісти порівнюють зі спадом 1938 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉