Суд скасував розпорядження КМДА про створення пішохідної зони в центрі столичного Подолу

Суд прийшов до висновку, що розпорядження КМДА суперечить інтересам територіальної громади міста

Суд прийшов до висновку, що розпорядження КМДА суперечить інтересам територіальної громади міста

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) визнав протиправним та скасував розпорядження КМДА 2017 року про зміну схеми руху транспорту на столичному Подолі. Відповідно до цього документа було створено пішохідну зону на Контрактовій площі та частині вулиці Сагайдачного.

Позов подали шість фізичних осіб.

Суд проаналізував законодавство, яке діяло на момент ухвалення розпорядження КМДА, і дійшов висновку, що органи місцевого самоврядування мають право лише тимчасово обмежувати рух транспортних засобів на вулицях. Можливість встановлення повної заборони руху передбачено тільки для окремої категорії транспортних засобів у виняткових випадках. В органів місцевого самоврядування немає повноважень щодо встановлення повної та безстрокової заборони руху транспортних засобів на вулицях.

Крім того, суд звернув увагу, що розпорядження КМДА було прийнято без участі осіб, інтереси яких воно порушує. Суд нагадав, що зміни до Генплану можуть вноситися лише один раз на п'ять років і що вони неможливі без проведення громадського обговорення. Чинний Генплан Києва не передбачав створення пішохідної зони на місці дороги для руху транспортних засобів по вул. П. Сагайдачного й одностороннього руху на прилеглих вулицях.

Суд дійшов висновку, що розпорядження КМДА суперечить інтересам територіальної громади міста, не сприяє забезпеченню безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями, порушує вимоги пожежної безпеки. Воно було прийнято адміністрацією за межами її повноважень та з порушенням вимог закону про містобудівну діяльність. Тому рішення підлягає скасуванню.

Контекст. Київ виявився не готовим до введення другого етапу послаблення карантину. Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров'я, які було опубліковано на сайті відомства вранці 22 травня. Зокрема, показник інцидентності в Києві перевищує 15, водночас норма – менше 12 інцидентів (випадків зараження COVID-19) на 100 тис. чоловік.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

«Питання біологічних загроз існує і існуватиме». Інтерв'ю з головним санітарним лікарем України Віктором Ляшком

Уряд поступово скасовує карантин. Влада зрозуміла, що це доведеться закінчувати, незважаючи на приріст хворих. Процес неможливо зупинити. Про те, чи потрібно було вводити обмеження, чи, насправді, коронавірус такий страшний, навіщо закривали парки, коли відкриють кордони і чи вводитимуть імунологічні паспорти, в ексклюзивному інтерв'ю The Page розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«Нафтогаз» знизив тарифи для промисловості на 20%

«Нафтогаз України» знизив ціни на природний газ для промислових споживачів та установ, що фінансуються з державного бюджету у червні на 19,1-20,7% до 3 255,6 — 3 818,4 грн за тисячу кубометрів з ПДВ.

Наглядові ради в держкомпаніях дають системність і стабільність — Шмигаль

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що наглядові ради в держкомпаніях повинні залишитися, однак допускає точкові зміни у складі наглядових рад і пропонує знайти баланс по зарплатах їх членів.