Facebook Pixel

Кабмін затвердив план заходів щодо Стратегії деокупації Криму

Стратегія деокупації Криму: Кабмін затвердив план заходів. Фото: kmu.gov.ua

Стратегія деокупації Криму: Кабмін затвердив план заходів. Фото: kmu.gov.ua

Кабінет міністрів затвердив план заходів щодо реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Криму. Рішення ухвалене на засіданні уряду 29 вересня.

Quote«Документ стане комплексною дорожньою картою з повернення українського Криму. Як було зазначено, «Кримська платформа» — це не разовий захід. Ми ухвалюємо комплексні документи, що містять докладні кроки деокупації, залучаємо до цього питання найкращих експертів та аналітиків з усього світу. Ми також працюємо з нашими партнерами й в рамках міжнародних організацій, щоб тема Криму постійно була на світовому порядку денному», — сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

План передбачає здійснення систематичного моніторингу та документування порушень Росією як державою-окупантом, прав і свобод людини й законних інтересів громадян України в тимчасово окупованому Криму.

Також планується створення держустанови «Український національний центр розвитку миру» для збору доказової бази порушень Росії, пов'язаних із окупацією і збройною агресією; ведення обліку завданих державі, а також фізичним та юридичним особам збитків унаслідок збройної агресії Росії.

Telegram Logo

План передбачає також низку заходів, які необхідно буде реалізувати після ухвалення закону «Про засади державної політики перехідного періоду».

Контекст. Президент України Володимир Зеленський 24 березня видав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 11 березня 2021 року «Про Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя».

Коментарі

Всі новини