Facebook Pixel

У МВС оцінили вартість зведення стіни на українсько-білоруському кордоні

У Міністерстві внутрішніх справ підрахували, що будівництво повноцінної огорожі принаймні на найнебезпечніших ділянках українсько-білоруського кордону коштуватиме бюджету України 7 млрд грн.

Quote«Протяжність 10 найнебезпечніших ділянок для масового перетину нелегалами з півночі становить 270 км з усього 1084-кілометрового кордону з Республікою Білорусь. Тільки для того, щоб закрити ці 270 км бодай найпростішим інженерним загородженням — спіральним колючим дротом «Єгоза», потрібно 189 млн грн, а на повне інженерне облаштування (рів, антивандальний паркан, вежі спостереження та рокадна дорога) кордону з Білоруссю — 7 млрд грн», — розповів директор Департаменту комунікацій міністерства Антон Шевченко.

Він нагадав, що наразі між українською та білоруською сторонами діє угода про реадмісію. Її підписали минулого року. Згідно з документом, нелегали, які потрапили з України до Білорусі або навпаки, мають бути депортовані, а країна, з якої вони прийшли, зобов’язана прийняти їх назад. Шевченко додав, що аналогічну угоду з Євросоюзом Мінськ розірвав.

Контекст. Глава МВС Денис Монастирський раніше заявив про те, що найвразливіші ділянки кордону України з Білоруссю буде посилено додатковими силами Держприкордонслужби, Нацгвардії та Нацполіції. Також він розповів про плани збудувати стіну протяжністю тисячу кілометрів на кордоні з Білоруссю в межах «Великого будівництва». За його словами, проєкт буде реалізовано у 2022 році.

Нагадаємо: з 2014 року Україна взялася за будівництво паркану з Росією — проєкт отримав назву «Стіна». За підрахунками Держприкордонслужби, на облаштування східного кордону з вересня 2014-го до травня 2021 року було витрачено 2 млрд грн. Попри численні корупційні скандали, пов’язані зі «Стіною», у відомстві наголошують, що за вказаний проміжок часу облаштували приблизно 400 км протитанкового рову, 330 км рокадної дороги, 70 км загородження з колючого дроту та 100 км металевого паркану.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉