Статки мільярдерів США за два місяці пандемії коронавірусу зросли на $434 млрд

Уоррен Баффет за час пандемії коронавірусe став багатшим на $564 млн. Фото: Flickr

Уоррен Баффет за час пандемії коронавірусe став багатшим на $564 млн. Фото: Flickr

Сукупні статки американських мільярдерів за два місяці пандемії коронавірусу збільшилася на $434 млрд, або на 15%. Про це йдеться у дослідженні аналітичних груп Americans for Tax Fairness та Institute for Policy Studies. Для аналізу, який проводився на основі даних Forbes, було обрано період з 18 березня по 19 травня.

Статки мільярдерів у період пандемії зросли з $2,9 трлн до $3,4 трлн. Статки п'яти найбагатших з них – Джефа Безоса, Біла Гейтса, Марка Цукерберга, Уоррена Баффета та Ларрі Еллісона – зросли на 19%, або на $75,5 млрд, що становить 21% загального приросту.

У дослідженні наголошується, що в березні у списку мільярдерів було 614 осіб, за два місяці їх стало 630.

Telegram Logo

У звіті також зазначається, що за час пандемії 38 млн американців втратили роботу, а близько 16 млн втратили медичну страховку, яка надається роботодавцями.

Аналітики пишуть, що зниження податків для багатих, яке тривало упродовж десятиліть, сприяло зростанню кількості мільярдерів та їхнього багатства. Навіть у нинішній важкій економічній ситуації до закону про надання допомоги під час пандемії потрапила податкова пільга для 43 тис. мільйонерів і мільярдерів. Відмова від неї принесла би $246 млрд, які можна було б використовувати для надання допомоги під час пандемії.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Зараз США посідають перше місце у світі за кількістю заражених коронавірусом. Їхня кількість перевищила 1,62 млн, 96,4 тис. осіб померли.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини