За тиждень з 19 по 26 вересня обсяг земельних угод становив 7,49 тис. га, що на 26,7% менше, ніж тижнем раніше, повідомило Міністерство агрополітики і продовольства.
Водночас кількість угод знизилася всього на 3,5%, до 3126.
Загалом з 1 липня, початку функціонування ринку землі, і по 26 вересня в Україні здійснено 21,9 тис. земельних транзакцій на ділянки сільгосппризначення загальною площею 53,58 тис. га.
Найвища середня ціна гектара землі в Київській області — 120,3 тис. грн. За нею йде Львівська — 86,7 тис. грн та Івано-Франківська — 48,9 тис. грн.
Найдешевша земля в Закарпатській та Кіровоградській областях — 3,4 тис. грн і 3,5 тис. грн відповідно, а також Луганській — 5 тис. грн, а середня по країні — 17,9 тис. грн.
За сумарною площею проданих земельних ділянок лідирує Кіровоградська область — 8,7 тис. га.
Середній по країні розмір проданої ділянки — 2,4 га. Середні розміри коливаються від 0,4 — 0,6 га в Івано-Франківській і Чернівецькій областях до 4,5-4,6 га в Херсонській, Дніпропетровській, Луганській та Донецькій областях і 6,4 га — в Кіровоградській.
За тиждень кількість нотаріусів із узгодженим доступом до Державного земельного кадастру з метою онлайн-перевірки законності купівлі земельних ділянок збільшилася на 35, їхнє число досягло 5,02 тис. при загальній кількості нотаріусів у державі понад 6 тис.

Контекст. На початку вересня писало, що минуло два місяці з відкриття ринку землі. Найстрашніші прогнози не виправдалися: українці не поспішають продавати ділянки за безцінь і вважають за краще здавати їх в оренду, вичікують зростання вартості, як це вже сталося в сусідніх країнах.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також