Facebook Pixel

Не працювали з лютого: у КМДА пообіцяли вже завтра відкрити станції метро «Хрещатик» і «Майдан Незалежності»

Київська міська влада анонсувала повторне відкриття двох станцій столичного метрополітену, які було закрито від самого початку російського повномасштабного вторгнення в Україну. Йдеться про станції «Майдан Незалежності» та «Хрещатик», а також перехід між ними, повідомив міський голова Віталій Кличко.

Відкриття заплановано на 20 грудня 2022 року.

Станції столичного метрополітену «Майдан Незалежності» та «Хрещатик»: як використовувалися з початку війни

Офіційно обидві станції та перехід між ними було закрито протягом останніх майже 10 місяців — поїзди курсували через них, не роблячи зупинок. З 24 лютого в метро Києва щодня ховалися понад 20 тисяч осіб, вони фактично там жили.

У період простою станції використовувалися як знімальний майданчик для запису інтерв’ю та телепрограм. Також їх використовували як безпечні концертні майданчики українські та західні зірки.

Так, наприклад, на станції «Майдан Незалежності» виступали Ніно Катамадзе, Світлана Тарабарова, Ольга Полякова, Макс Барських та інші. На станції «Хрещатик» у травні концерт влаштували учасники ірландської групи U2 Боно (Пол Хьюсон) та Едж (Девід Еванс).

На станції «Майдан Незалежності» інтерв’ю американському телеведучому Девіду Леттерману дав президент Володимир Зеленський. Ток-шоу «Мій наступний гість представлення не потребує» вийшло на Netfix.

Контекст. 16 грудня 2022 року росія здійснила черговий масований пуск ракет по території України. Через пошкодження енергетичної системи та аварійні відключення електроенергії поїзди Київського метрополітену зупинили рух до кінця дня 16 грудня 2022 року, підземні станції працювали в режимі укриття. Наступного дня Київський метрополітен відновив свою роботу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉