США зняли з Китаю статус валютного маніпулятора

Сполучені Штати Америки виключили Китай зі списку валютних маніпуляторів.

Про це йдеться у доповіді Міністерства фінансів США з макроекономіки та валютної політики торгових партнерів країни.

За словами міністра фінансів США Стівена Мнучіна, Китай «зробив кроки, що піддаються контролю, у напрямку відходу від конкурентної девальвації, підвищивши прозорість економічної політики», передає The Financial Times.

Після цієї заяви офшорний юань виріс щодо долара до п'ятимісячних максимумів, хоча перед тим, в ході торгової війни, курс юаня до долара стійко знижувався.

«Китай погодився піти на кроки у бік зменшення тиску на ринкові механізми», — йдеться у доповіді Мінфіну США.

У США також очікують від Китаю припинення штучного заниження курсу юаня й відкриття свого ринку для іноземних інвесторів.

Контекст. У серпні китайський Центробанк дозволив курсу нацвалюти впасти нижче психологічної позначки у 7 юанів за долар. Президент США Дональд Трамп назвав це «валютною маніпуляцією», а у своєму Twitter написав, що це «велике порушення, яке з часом серйозно послабить Китай».

У грудні Міністерство комерції КНР повідомило про погодження першої фази торговельної угоди зі США, згідно з якою передбачається поетапна відміна американських мит на китайські товари.

Китай зобов'язався збільшити закупівлі продукції американського агропрому (сої і свинини) і посилити контроль у сфері інтелектуальної власності та валютного регулювання. Трамп заявив, що чекає в недалекому майбутньому зростання закупівель Китаєм сільськогосподарської продукції зі США до $50 млрд на рік.

Зі свого боку США зобов'язалися скоротити в два рази 15-відсоткове мито на імпорт обсягом $120 млрд і відкласти підвищення податку на китайський імпорт (переважно смартфони та іграшки) обсягом $160 млрд з 15 грудня. При цьому США збережуть 25% збір з китайських товарів на $250 млрд.

Читати на The Page