Китай провів випробування водневої бомби, створеної без використання ядерних матеріалів, повідомило 20 квітня видання South China Morning Post.
Двокілограмовий пристрій було підірвано під час контрольованого польового випробування. Під час вибуху утворилася вогненна куля, температура якої була не менше 1000 градусів за Цельсієм. Куля проіснувала близько 2 секунд, що у 15 разів перевищує показник вибуху звичайного тротилу.
Пристрій був наповнений сріблястим порошком магнію гідриду. Цей твердий матеріал відомий тим, що дуже добре «вбирає» водень. При активації звичайними вибуховими речовинами гідрид магнію зазнавав швидкого термічного розкладання, виділяючи газоподібний водень, який з'єднується з навколишнім повітрям і займається. Тепло, що утворюється, сприяє подальшому розкладанню гідриду магнію і виділенню нового водню, створюючи самопідтримуваний цикл до вичерпання всього палива.

Воднева бомба перед детонацією. Фото: 705 Research Institute
Дослідники виявили, що під час детонації водню піковий надлишковий тиск сягав 428 кілопаскалів на відстані двох метрів від бомби. Це становить близько 40% сили вибуху тротилу аналогічної маси, але зі значно більшою дальністю поширення тепла.
Раніше цього року в провінції Шеньсі було відкрито завод із масового виробництва гідриду магнію, здатний виробляти 150 тонн на рік. Донедавна гідрид магнію, який є хімічно активною речовиною, міг вироблятися в лабораторіях лише зі швидкістю кількох грамів на день.
Водневий пристрій розроблено Науково-дослідним інститутом 705 при Китайській державній суднобудівній корпорації (CSSC), що є ключовим гравцем у виробництві підводних систем зброї.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також