Facebook Pixel

США збільшать мита на китайські товари до 25%: реакція світових ринків

Автор

Ставка ввізного мита на експортовані у США китайські товари, вартість яких обчислюється у $200 млрд, з 10 травня зросте з 10% до 25%. Під приціл Білого дому потрапили також товари на суму $325 млрд, які наразі митом не обкладаються, але згодом США і на них запровадить ввізне мито, написав президент США Дональд Трамп в своєму мікроблозі в Twitter. До цього 25% мита Китай сплачував лише за високотехнологічну продукцію вартістю $50 млрд.

Такий крок з боку Вашингтона пояснюється "занадто повільними" переговорами між США та КНР щодо врегулювання торговельного конфлікту між двома провідними економіками світу. Такі дії очікувані, адже ще у грудні минулого року на полях саміту G20 в Аргентині Трамп заявляв, що підніме мита на китайські товари з 10% до 25%, якщо країни не досягнуть угоди за 90 днів.

Збільшення мит неприємно здивували Китай. Під загрозу потрапили навіть перемовини щодо врегулювання суперечливих питань у політиці торгівлі двох країн, які заплановані цього тижня у Вашингтоні, повідомила газета The Wall Street Journal. Втім згодом гонконгське видання South China Morning Post повідомило, що візит віце-прем’єра Китаю Лю Хе до США буде скорочений.

Telegram Logo

Тиск американської сторони уже відчули основні фондові індекси Китаю, які у понеділок, 6 травня, обвалилися більш ніж на 5%. Зокрема, гонконгський індекс Hang Seng втратив 3,7%, шанхайський індекс Shanghai Composite обвалився на 5%, відзначає MarketWatch. Зниження котирувань почалося і на торговельних майданчиках в Австралії, Індонезії, Сінгапурі. Найбільших втрат зазнали папери автовиробника Geely (-8%), м'ясопереробної компанії WH Group (-7%) і постачальника Apple, компанії ACC Technologies (-8%).

Негативний вплив відчули і американські індекси. У ніч на понеділок до відкриття торгів Dow Jones Industrial Average, S&P 500 і Nasdaq Composite втратили близько 2%.

Курс китайського юаня до долара США також впав на 0,9%, проте згодом він дещо відновився, повідомляє агентство AP.

Удар відчув і нафтовий ринок. Так, вартість бареля липневої нафти Brent 6 травня до 8:50 за Києвом склала $69,3 (- 2,19%. Барель червневої нафти WTI торгувався по $60,51 (-2,31%). Попередні торги за стандартами завершилися на рівні $70,85 і $61,94 відповідно, пише enkorr.

Відносини між Китаєм і США напружені вже давно. Після приходу у Білий дім Трампа країни підвищують тарифи на імпорт товарів одна до одної. Зокрема, почали діяти взаємні підвищені митні тарифи між країнами в розмірі 25%, а з кінця вересня діють американські мита в розмірі 10% на товари з КНР обсягом імпорту $200 млрд на рік. Пекін відповів на це, ввівши тарифи в розмірі від 5% до 10% на імпорт продукції зі США обсягом $60 млрд.

Коментарі

Всі новини