Сьогодні, 20 травня, стартував етап підтвердження абітурієнтами участі в національному мультипредметному тесті (НМТ). Процедура триватиме до 7 червня (включно), повідомляє Міністерство освіти та науки України. Цьогоріч після скасування ЗНО через повномасштабне вторгнення росії в Україну вступ до вишів відбуватиметься з огляду на результати НМТ.

Як підтвердити участь у складанні національного мультипредметного тесту
Спершу учасник має зайти на інформаційну сторінку та заповнити форму, яку розміщено у вкладці «Підтвердження участі в НМТ». Тут необхідно вказати:
- країну/регіон України та населений пункт, у якому учасник перебуватиме на момент основної сесії тестування (18 липня — 4 серпня);
- внести ім’я та прізвище;
- обчислити і правильно ввести результат у відповідну комірку, натиснути на кнопку «Взяти участь у НМТ»;
- після виконання перерахованих вище кроків учасник отримає повідомлення про успішне підтвердження участі та нагадування про обов’язкову участь у другому етапі підтвердження.
На другому етапі (триватиме з 21 червня до 7 липня) в учасника є можливість остаточно визначитися з місцем, де він складатиме тест.
Винятково за умови проходження обох етапів підтвердження з 12 липня 2022 року учасник отримає змогу завантажити запрошення, яке водночас є й перепусткою на НМТ. Завантажити його можна на інформаційній сторінці в розділі «Місце проведення».
Якщо учасник не встиг підтвердити участь у відведений час (з 20 травня до 7 червня), він не матиме змоги взяти участь в основній сесії тестування.
Контекст. Нагадаємо: після скасування ЗНО через повномасштабне вторгнення росії в Україну вступ до вищих навчальних закладів цьогоріч відбуватиметься за спрощеною процедурою – на основі НМТ. Відповідний законопроєкт Рада ухвалила 24 березня.
Тестування проходитиме в три сесії:
- основна: 18 липня — 10 серпня;
- додаткова: 16 — 20 серпня;
- спеціальна: 12 — 16 вересня.
Національний мультипредметний тест складатиметься з трьох блоків.
- НМТ з математики — міститиме 20 завдань. Завдань із розгорнутою відповіддю не буде.
- Блок НМТ з української мови — міститиме завдання, що відповідають чинній програмі ЗНО. Загалом буде 20 завдань. У тесті не буде завдань з української літератури.
- У блоці тесту з історії України буде 20 завдань. МОН підготувало рекомендації, як підготуватися до НМТ з історії.
У квітні Український центр оцінювання якості освіти опублікував демонстраційний варіант національного мультипредметного тесту, який можна пройти онлайн. Потренуватися можна за посиланням.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!