Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Споживча інфляція в Україні почала знижуватися раніше, ніж очікував НБУ

Споживча інфляція в України: новини 7 березня 2023 року. Фото: Pixabay

Споживча інфляція в України: новини 7 березня 2023 року. Фото: Pixabay

Споживча інфляція в Україні почала знижуватися раніше, ніж очікував НБУ, зокрема, завдяки кращій ситуації в енергетиці та теплій зимі. Про це йдеться в Макроекономічному та монетарному огляді регулятора (березень 2023 року).

У січні 2023 року споживча інфляція знизилася до 26% у річному вимірі. За оцінками НБУ сповільнення зростання цін тривало й у лютому. Зростання індексу споживчих цін сповільнилося до 26,0% р/р у січні з огляду на:

  • достатню пропозицію продовольства та пального;
  • слабкий споживчий попит;
  • подальші ефекти від деокупації регіонів;
  • поліпшення ситуації на валютному ринку;
  • незмінні тарифи на ЖКП.

За оцінками НБУ, уповільнення зростання цін тривало й у лютому. Утім, високий фундаментальний інфляційний тиск зберігався через зростання витрат бізнесу, зокрема, пов'язаних із дефіцитом електроенергії.

Quote«Поліпшення ситуації в енергетиці та зовнішньої кон'юнктури, активізація роботи «зернового коридору» та поліпшення споживчих і ділових настроїв пожвавили як виробничий сектор, так і сектор послуг. Проте значною мірою це спричинено сезонною активізацією після новорічних свят і підготовкою до польових робіт», — повідомляє регулятор.

Натомість стримували сповільнення інфляції подальше відображення більших витрат підприємств, понесених раніше, зокрема, через дефіцит електроенергії. Через це, а також вичерпання запасів продукції тривалого зберігання й надалі високими темпами зростали ціни на оброблені продукти та непродовольчі товари

Контекст. Згідно з прогнозом НБУ, інфляція у 2023 році сповільниться до 18,7% і далі знижуватиметься в наступні роки, а економіка відновлюватиметься завдяки зменшенню безпекових ризиків.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини