Facebook Pixel

Україна отримала $2 млрд грантових коштів від США

Держбюджет України отримав $2 млрд грантових коштів з Цільового фонду Світового банку (СБ). Про це повідомляє пресслужба Міністрства фінансів.

Це вже другий транш з гранту загальним розміром $4,5 млрд. Ці кошти були надані США через фонд СБ у рамках проекту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні».

Кошти спрямують на забезпечення виплат пенсій та зарплат працівникам цивільного захисту, а також на оплату медичних послуг за програмою медичних гарантій.

Quote«З перших днів злочинного вторгнення рф в Україну, Сполучені Штати підтримують нас на всіх можливих напрямах, в тому числі надаючи фінансову допомогу для держбюджету у формі грантів. Така допомога є надзвичайно важливою, адже не тільки дозволяє зберегти можливість вчасно і в повному обсязі здійснювати пріоритетні соціальні платежі, а ще й не збільшує подальше боргове навантаження на держбюджет», — зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

Контекст. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, наша країна отримала від США грантів на $12 млрд. США є найбільшим донором прямої бюджетної допомоги серед усіх країн-партнерів у 2022 році.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉