В інтерв’ю Первін Дадашова, директорка Департаменту фінансової стабільності НБУ, зазначила, що в межах програми «Доступні кредити 5-7-9%» зокрема залишається напрям фінансування широких кіл бізнесу під оборотні кошти для поточних потреб. Але ставка за такими кредитами наближається до ринкової. Через це пільгові кредити втрачають свою привабливість для бізнесу.
На питання , чи дійсно в межах програми 5-7-9% вартість кредитів виходить за окреслені межі, Дадашова уточнила, що ставки наразі різноманітні – починаючи від 3% і закінчуючи, наприклад, ініціативою підняти її до 15%. Тобто ставка близько 3% діє в рамках державних програм для територій стійкості (100-кілометрової смуги довкола лінії зіткнення). Натомість оборотні кошти для поточних потреб пропонують у межах пільгової програми майже на ринкових умовах.
«Серед клієнтів, яких банки нині залучають, з’являються нові позичальники із дуже хорошим фінансовим станом. І тому банки можуть спокійно їх фінансувати на нормальних ринкових умовах, а ставка за гривневими кредитами натепер у середньому нижче 15%, навіть менше, ніж до ковіду, коли ми ще не поринули в чергу криз. Тобто умови дійсно спонукають до того, щоб ринкове кредитування жвавішало», – коментує ситуацію Первін Дадашова.
Повне відеоінтерв’ю з Первін Дадашовою, директоркою Департаменту фінансової стабільності Національного банку України
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також