Facebook Pixel

Вікторія Спартц звинуватила Андрія Єрмака в «російських зв’язках»: нові деталі скандалу та реакція США

Після того, як у п’ятницю членкиня Палати представників США Вікторія Спартц звернулася до президента Штатів Джо Байдена з проханням надати пояснення щодо процедур нагляду, пов’язаних із главою Офісу президента України Андрієм Єрмаком і перевірити його «російські зв’язки», у скандалі з’явилися нові деталі.

Так, після цього представник міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко розкритикував звернення. На своїй сторінці у Facebook він написав, що на тлі підтримки України США дії та заяви Спартц є «спробою повернути в американську політику класичні наративи російської пропаганди про начебто зв’язки керівництва України з росією і втягнути нашу державу у внутрішню політику США».

«Радимо пані Спартц полишити спроби заробити собі додатковий політичний капітал на безпідставних спекуляціях довкола теми війни в нашій країні та горі українців. Особливо цинічними є маніпуляції про Україну та її керівництво від конгресвумен українського походження. Членкиня Конгресу має також припинити підривати наявні механізми надання США військової допомоги для України. Українська сторона максимально відкрито взаємодіє із американськими партнерами, надаючи їм вичерпну інформацію про використання техніки. Подальша бюрократизація та затягування процесу, якого очевидно і прагне Вікторія Спартц, сприятиме лише подальшому просуванню російських загарбників. На такий сценарій тільки і розраховують в Кремлі». 

Олег Ніколенко

Олег Ніколенко

Представник міністерства закордонних справ України

В чому Вікторія Спартц звинувачує Андрія Єрмака

Натомість членкиня Палати представників США надала свою відповідь на реакцію українського МЗС. Так, на своєму сайті Спартц заявила, що президент України Володимир Зеленський «повинен розв'язувати проблему» Єрмака, який є «постійною внутрішньою проблемою України» і закликала МЗС України серйозно ставитися до її заяв.

Вона навела такі звинувачення на адресу Єрмака, передає «Європейська правда»:

  • витік інформації в Білорусь і росію щодо операції України із захоплення «Групи Вагнера», що призвело до її провалу;
  • погане керівництво невдалими мирними переговорами з росією перед початком повномасштабної війни;
  • за словами Спартц, для того, щоб перешкодити Україні підготуватися до повномасшабної війни, Єрмак запевняв українське керівництво в тому, що у лютому нападу з боку росії не буде, незважаючи на дані західної розвідки;
  • саботаж Херсону та надання його росіянам для організації трагедії батальйону «Азов»;
  • затягування термінових закупівель військової техніки через Міноборони України та висування необґрунтованих або навіть незаконних умов;
  • цілеспрямоване затягування через свого заступника Олега Татарова призначення незалежного антикорупційного прокурора.

За словами членкині Палати представників Штатів, вона отримала підтримку від американців і українців, і розуміє, чому її коментарі вразили Міністерство закордонних справ України. Вона також закликала його розглянути її заяву з серйозністю.

Реакція на скандал між Спартц та Єрмаком від Марсі Каптур та української діаспори в США

Натомість на скандал, що наростає, вже відреагувала співголова групи на підтримку України в Конгресі США Марсі Каптур та Український конгресовий комітет Америки, що представляє українську громаду у США, які одноголосно засудили Спартц.

Так, Каптур заявила, що незважаючи на те, що «деякі члени Конгресу США можуть прагнути посіяти розбіжності та розпалити напруженість, загалом він твердо підтримує президента Зеленського та його керівництво, у той час як Україна бореться за своє виживання».

Quote«Рівень та масштаби співпраці США з офісом президента Зеленського не дають підстав сумніватися у лояльності будь-якого чиновника. Ті, хто поширює дикі наративи, спрямовані на підрив позицій українських чиновників під час війни, необачно допомагають путіну та його пропагандистам», — йдеться на сайті Каптур.

Натомість Український конгресовий комітет Америки (УККА), який представляє два мільйони американців українського походження, засудив «спроби підірвати або порушити довіру між двома країнами», передає «Європейська правда».

У заяві йдеться, що «стратегічна мета Зеленського та його команди, полягає в тому, щоб отримати підтримку з боку демократичної коаліції держав у їхній боротьбі проти геноцидальної загарбницької іноземної сили і що наративи про ослаблену розділену українську державу, поширювані російською дезінформацією, мають на меті підірвати суспільну підтримку адміністрації президента Зеленського та завдати шкоди важливим стратегічним відносинам між США та Україною».

Також в Українському конгресовому комітеті Америки додали, що під час війни до перемоги призведе єдність із визначеною метою та стратегією.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉