Благодійний фонд «Схід SOS» разом з Національним центром Олександра Довженка у квітні відкривають кіноклуби в шести українських містах: Запоріжжі, Харкові, Миколаєві, Вінниці, Кропивницькому та Черкасах.
Протягом року у безпечних просторах мережі «Затишно space» щомісяця проходитимуть безкоштовні кінопокази українських фільмів. Програма міститиме стрічки з колекції «Довженко-Центру», що представляють різні жанри, періоди та стилі вітчизняного кінематографа.

Кадр з фільму «Алім»

Однією з головних ретроспектив стане чорно-білий німий фільм «Алім» (1926) режисера Георгія Тасіна. Стрічка, що відображає історію кримськотатарського народу, була заборонена радянською владою, а більшість її копій знищено. Показ йтиме з музичним супроводом композитора Енвера Ізмайлова.
Кінопокази супроводжуватимуться дискусіями за участю кінознавців «Довженко-Центру» – керівниці Кіноархіву Альони Пензій та кінокритикині Яни Дудко. Вони допоможуть глядачам глибше зрозуміти стрічки в історичному та культурному контексті.

Кадр з фільму «Пропала грамота»
Актуальні анонси можна знайти на сторінках «Довженко-Центру» та «Схід SOS» у соціальних мережах.
Повна програма кінопоказів
- Березень — «Пропала грамота» (1972), реж. Борис Івченко, комедія
- Квітень — «Алім» (1926), реж. Георгій Тасін, гостросюжетний фільм
- Травень — «Чи вмієте ви жити?» (1970), реж. Олександр Муратов, мелодрама
- Червень — «Вперед за скарбами гетьмана» (1993), реж. Вадим Кастеллі, комедія
- Липень — анімаційна добірка «Ніжне, пристрасне, палке. Анімація»
- Серпень — «Приятель небіжчика» (1997), реж. В’ячеслав Криштофович, гостросюжетний фільм
- Вересень — «Ніагара» (1991), реж. Олександр Візир, мелодрама
- Жовтень — анімаційна добірка «Дивне, химерне, фантастичне. Анімація»
- Листопад — «Захар Беркут» (1971), реж. Леонід Осика, гостросюжетний фільм
- Грудень — «За двома зайцями» (1961), реж. Віктор Іванов, комедія.
Окрім кінопоказів, у просторах «Затишно space» доступні безоплатні консультації психологів, юристів і соціальних працівників, а також освітні, розважальні та терапевтичні заходи. Для відвідувачів із дітьми передбачено догляд професійних педагогів. Запис на події здійснюється через Telegram-канал простору.
Безпечні простори у Черкасах, Вінниці та Кропивницькому реалізовані в межах проєкту за підтримки гуманітарної організації «CARE». Діяльність просторів у Запоріжжі, Харкові та Миколаєві фінансується МЗС Німеччини в рамках ініціативи з надання психосоціальної підтримки постраждалим від війни мешканцям прифронтових регіонів.