Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ліквідувати не будуть, але функцій стане менше. У Держкіно пояснили ситуацію з «Довженко-Центром»

Держкіно вирішило реорганізувати Довженко-Центр — подробиці. Фото: Facebook / Довженко-Центр

Держкіно вирішило реорганізувати Довженко-Центр — подробиці. Фото: Facebook / Довженко-Центр

Держагентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію Національного центру Олександра Довженка. Це рішення спричинило обурення не тільки самої інституції, а й з-поміж українців, які активно почали критикувати Держкіно та створили петицію на її захист.

З огляду на резонанс Держкіно опублікувало роз'яснення свого рішення. Передусім у ньому наголошується, що наказ не передбачає ліквідацію «Довженко-Центру», а лише його реорганізацію.

Процесом реорганізації передбачено виокремлення зі структур центру та утворення самостійної юрособи – ДП «Українська анімаційна студія», а також передавання повноважень щодо архівування комплектів вихідних матеріалів фільмів, створених за бюджетні кошти, а також фільмокопій фільмів до державної установи «Науковий центр кінематографії України».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Усі інші функції та завдання, передбачені Статутом ДП «Національний центр Олександра Довженка», залишаються за Центром. Це дасть змогу ДП «Національний центр Олександра Довженка» приділити більшу увагу розвитку музейної справи та кінокультури, організації різноманітних івентів для її збагачення та поширення», — йдеться в поясненні.

У «Довженко-Центрі» таким рішенням Держкіно неабияк обурилися. В інституції наголосили, що відповідальність за унікальну кінематографічну спадщину вирішили перекласти на «сплячу установу», яка «з моменту свого заснування за часів Януковича у 2011 році не проводила жодної діяльності, не має штату, відповідних компетенцій, сайту тощо».

Quote«Передавання колекції національного кіноархіву з високою репутацією у світі до фейкової установи – величезний удар по міжнародному іміджу української влади, особливо під час війни, коли Україна в крові виборює власну ідентичність. Цей удар має всі ознаки зазіхання на національну пам’ять і може вважатися підривом державності та зрадою національних інтересів» — йдеться в повідомленні.

Довідка. Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) – найбільший кіноархів України, у якому зберігається понад 9 тисяч найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та іноземних фільмів і тисячі архівних документів з історії українського кіно. Центр є єдиним у країні держпідприємством, яке займається збереженням, поновленням, вивченням і примноженням національного фільмофонду України; здійснює наукові дослідження в галузі кінематографії, видає довідкову літературу з історії кіно, спеціалізовані кіновидання, займається популяризацією українського та світового кіно. Це єдиний український представник у Міжнародній федерації кіноархівів (FIAF). Найраніший фільм, що зберігається в Центрі Довженка, — 1910 року.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини