Нова діагностика коронавірусу: ШІ навчили виявляти безсимптомний COVID-19 за звуком кашлю

У США навчили ШІ визначати наявність COVID-19 за звуком кашлю. Фото: Pixabay

У США навчили ШІ визначати наявність COVID-19 за звуком кашлю. Фото: Pixabay

Команда вчених із Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробила модель штучного інтелекту (ШІ), яка може визначити, чи хворіє людина на коронавірус, за звуком його кашлю. Це допомагає відрізнити здорових від безсимптомних заражених, повідомляє сайт інституту.

Група дослідників створила базу з 5 320 звуків голосу і кашлю людей, які вони добровільно відправляли через веббраузери, смартфони і ноутбуки. Дослідники навчили ШІ десяткам тисяч звуків кашлю і словам. Програма спочатку оцінює силу голосових зв'язок людини, а потім порівнює запис кашлю із записами інших людей, в яких є позитивний тест на коронавірус.

Коли вони завантажували в систему ШІ нові записи кашлю, вона точно ідентифікувала 98,5% кашлю від людей, у яких була підтверджена наявність COVID-19, в тому числі 100% кашлю від безсимптомних пацієнтів із позитивним результатом на вірус.

Telegram Logo

За словами вчених, між кашлем зараженої людини і здорової є невелика різниця, яку людина не здатна вловити. Зараз програму ще допрацьовують і у майбутньому хочуть випустити на додаток до смартфону.

Контекст. Лікарі з медичного центру Маунт Синай в США досліджували, що імунітет до COVID-19 може зберігатися близько п'яти місяців або довше.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини