«Схеми» розслідуватимуть діяльність Андрія Портнова попри злив персональних даних

Колишній нардеп та ексзаступник голови Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов оприлюднив персональні дані члена знімальної групи програми «Схеми: корупція в деталях», але журналісти не планують припиняти розслідування.

«На думку редакції «Схем» і юристів, таким чином він прямо порушив українське законодавство одразу за декількома статтями», — пише видання «Радіо Свобода».

31 жовтня у своєму телеграм-каналі Портнов виклав персональні дані водія знімальної групи, яка досліджує діяльність ексчиновника, а саме його повні паспортні дані та домашню адресу, номери авто, а також дані, які свідчать про стеження за його місцем проживання.

«Редакція розцінює публікацію Андрієм Портновим персональних даних водія програми як прямий тиск на команду «Схем», – йдеться в заяві, поширеній редакцією «Схем».

У заяві журналісти підкреслюють, що дослідження впливу Андрія Портнова та його зв’язків з українською владою є суспільно важливою інформацією, а його особа – публічна, тому редакція не планує припиняти роботу над цією темою через тиск шляхом публікації персональних даних членів знімальної групи або через тиск в будь-який інший спосіб.

«Поширення персональних даних журналістів і персоналу, який задіяно для допомоги у зборі інформації, – це порушення щодо оприлюднення персональних даних осіб. Причому даних, які чітко ідентифікують особу та її місце проживання, що становить загрозу для водія – у даному випадку», – аналізує юристка ІРРП Людмила Панкратова.

За словами адвокатки Віри Крат, щодо оприлюднення таких даних також вбачаються ознаки порушення статті 171 Кримінального кодексу (вплив на журналістів з метою перешкоджання виконанню професійних обов’язків) і статті 182 («Незаконне збирання і розповсюдження персональних даних»).


Стаття про перешкоджання журналістській діяльності передбачає покарання від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів (від 3400 грн до 8500 грн) або обмеження волі на строк до п’яти років із забороною обіймати певні посади на строк до трьох років або без нього.

Покаранням за незаконне розповсюдження персональних даних може бути або арешт на строк від трьох до шести місяців, або обмеження волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавлення волі на той же строк.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Судноверфі миколаївського заводу «Океан» пиляють на металобрухт — депутат Скороход

У Миколаєві повним ходом йде демонтаж арештованого майна стратегічно важливого суднобудівного заводу «Океан» шляхом розпилу на металобрухт.

Кожна десята компанія Польщі запланувала взяти у найм українця

Польські компанії все більше розраховують на робочу силу з України, на це розраховує кожна десята фірма.

Київський метрополітен введе обмеження з 1 червня

Адміністрація Київського метрополітену введе обмеження на прохід в станції з 1 червня для дотримання соціальної дистанції.