Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Подорожчання не буде: експерт розповів, чого варто очікувати після повернення акцизу на пальне

Сергій Куюн вважає, що вартість пального після повернення акцизу не зросте. Фото: mind.ua

Сергій Куюн вважає, що вартість пального після повернення акцизу не зросте. Фото: mind.ua


Подорожчання бензину та дизельного палива після повернення акцизу не буде. Так директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн прокоментував внесення до Верховної Ради законопроєкту № 7668 про скасування пільгового оподаткування на паливо.

За його словами, вартість бензину А-95 у разі повернення акцизу складе 50 — 52 грн/л, а дизпалива — 51 — 53 грн/л.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Подорожчання бензину та дизпалива НЕ БУДЕ! Світові ціни останнім часом відчутно просіли, це створює потенціал для зниження цін в Україні на 3 — 4 грн/л. Акциз перекриє це зниження, унаслідок чого ціни стабілізуються біля поточних позначок: бензин А-95 – 50 — 52 грн/л, дизпаливо – 51-53 грн/л», — зазначив Куюн.

Він також наголосив, що в документі прописано уніфіковану ставку на бензин — 100 євро за 1000 л.

Quote«Ставка 100 євро – це відчутно менше, ніж було раніше (у середньому 135 євро). Тобто уряд вирішив починати з м’якого варіанту. У гривні акциз на всі марки пального складе 4 грн/л (з ПДВ). Це 8% роздрібної ціни на бензин і ДП і трохи більше ніж 10% вартості автогазу», — пояснив експерт.

За даними Куюна, у такому разі бюджет може розраховувати на надходження 3,39 млрд грн на місяць, а не 2 млрд грн, як підрахували в Мінінфраструктури.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Ситуація з автогазом

За словами експерта, стабілізується й вартість скрапленого газу. Вона складе 27 — 28 грн/л.

Quote«Як свідчать розрахунки, бюджетні надходження від скрапленого газу дещо перевищать надходження від бензину», — підкреслив Куюн і додав, що таке рішення уряду є досить «лайтовим».

Контекст. 14 серпня уряд вніс до Верховної Ради законопроєкт № 7668 про скасування пільгового оподаткування на паливо. Документ передбачає встановлення замість «нульової» ставки акциз «100 євро за 1000 літрів» для всіх видів палива (бензини моторні, важкі дистиляти та інші нафтопродукти, скраплений газ, бутан, ізобутан), тобто 4 – 4,5 грн на 1 літр до роздрібної ціни.

Верховна Рада ще у квітні розглядала можливість повернення акцизного податку на пальне та 20% податку на додану вартість, проте тоді рішення так і не було ухвалено.

Коментарі

Всі новини