Facebook Pixel

Кому з ФОПів дозволено не платити податки

Окремі фізичні особи-підприємці можуть бути звільнені від сплати єдиного податку, проте для цього повинні бути вагомі підстави, такі як окупація або ведення бойових дій у регіоні, де зареєстровано їхню податкову адресу. Крім того, ФОПи мають можливість не сплачувати і єдиний соціальний внесок, але це також має свої особливості.

В Державній податковій службі пояснили, що для фізичних осіб-підприємців I та II груп діє пільгова норма, що дозволяє уникнути сплати єдиного податку.

Проте це стосується лише тих фізичних осіб-підприємців, чия податкова адреса зареєстрована в зонах бойових дій або на тимчасово окупованих територіях.

Такі особи мають право на звільнення від сплати єдиного податку в період, що триває з першого числа місяця, коли розпочалися бойові дії на відповідній території, коли виникла загроза бойових дій або почалася тимчасова окупація, і до останнього числа місяця, в якому активні бойові дії закінчилися, загроза бойових дій припинилася або завершилася тимчасова окупація.

Мінімальний розмір внеску за єдиним соціальним внеском (ЄСВ) становить 22% від мінімальної заробітної плати, що складає 8000 гривень. Підприємці-пенсіонери та підприємці з інвалідністю звільнені від сплати ЄСВ.

Особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, а також фізичні особи-підприємці, що мають основне місце роботи, звільняються від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) за себе, якщо їх роботодавець сплатив хоча б мінімальний страховий внесок за місяць звітного періоду.

Це також стосується тих, хто займається незалежною професійною діяльністю і зареєстрований як ФОП, а отже, отримує дохід від одного виду діяльності одночасно як ФОП і як особа, що провадить незалежну професійну діяльність.

Крім того, для ФОПів сплата ЄСВ залишається добровільною до завершення воєнного стану. Однак у такому разі страховий стаж їм не нараховується.

Подякувати 🎉