Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Нардепи зареєстрували проєкт закону, який дозволить націоналізувати Sense Bank

Сенс Банк на крок ближчий до націоналізації: у Раді зареєстрували законопроєкт. Фото: Facebook/SenseBankUkraine

Сенс Банк на крок ближчий до націоналізації: у Раді зареєстрували законопроєкт. Фото: Facebook/SenseBankUkraine

Данило Гетманцев, Ярослав Железняк, Олексій Леонов та інші народні депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт № 9107 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури виведення з ринку банку в умовах воєнного стану.

Quote «Сподіваюся, що після його ухвалення вже нікому не заважатиме це зробити. Так би мовити, закон має сенс», — прокоментував Железняк.

Текст законопроєкту наразі відсутній.

13 грудня голова фінансового комітету ВР Гетманцев повідомляв, що практика застосування санкцій викликає необхідність встановити пряму заборону підсанкційним особам набувати та збільшувати істотну участь у банках України та запровадити правові підстави для ухвалення Національним банком України рішень про таку заборону в разі наявності певного наміру в підсанкційних осіб.

Quote«Тому важливим є подання законопроєкту щодо вдосконалення процедури виведення з ринку банку в умовах воєнного стану, яке я з іншими нардепами ініціюю», — розповів він.

Законопроєкт направлений на протидію ризикам, зокрема, через надання НБУ повноважень за певних обставин, пов’язаних із застосуванням санкцій до банку та/або власників істотної участі в банку, ухвалити рішення про:

  • заборону підсанкційній особі (фізичній та/або юридичній особі) набувати або збільшувати істотну участь у банку;
  • відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку (що не визначений системно важливим) або про виведення з ринку системно важливого банку.

Метою законопроєкту є забезпечення стабільності банківської системи в умовах воєнного стану, запровадженого в Україні через військову агресію російської федерації проти України, а також захист прав та інтересів вкладників та інших кредиторів банків.

Контекст. З 1 грудня 2022 року мережа «Альфа-банку Україна» змінила назву на Sense Bank. У Лондоні 3 грудня затримали російського акціонера банку Михаїла Фрідмана. Про можливу націоналізацію «Альфа-банку Україна» почали говорити ще влітку. Акціонери довго обговорювали необхідність докапіталізації банку на $1 млрд.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини